Вітаємо з ювілеєм!

 

Ветерану вінницького спорту Ларисі Богатчук – 80!

 

Відділення НОК України Вінницької області щиро вітає ювіляра, бажає міцного здоров’я, родинного щастя і багатьох років життя

 

 

Лариса Богатчук народилася третього листопада 1934 року в кримському містечку Сейтлер (нині Прокоп’євськ) Джанкойського району. В січні 1941 року родина переїхала до Бресту (Білорусія). З початком Великої Вітчизняної війни евакуюватися не вдалося – через стрімкий наступ німецько-фашистських загарбників. Адже Брест був розташований майже на кордоні СРСР. До визволення міста Радянською армією Богатчукам довелося жити в окупації. Вже без голови родини, якого фашисти розстріляли влітку 1941 року.

Ще в п’ятому класі Лариса захопилася спортивною гімнастикою. Коли у 1954 році закінчила школу, мала вже 1-й дорослий розряд. В цьому ж році поступила у Львівський інститут фізичної культури за спеціальністю «Фізичне виховання», який закінчила у 1959 році. До слова, викладачем на кафедрі у Лариси був  11-разовий олімпійський чемпіон Віктор Чукарін.

Лариса Богатчук приїхала у Вінницю на роботу в листопаді 1959 року. З того часу і по 2005 рік вона пропрацювала викладачем фізичного виховання. Команда Лариси Богатчук успішно виступала на Всеукраїнських змаганнях «Старти надій» – наприклад, в Одесі у 1979 році. Серед її відомих вихованців був Сергій Перебийніс (нині –Антонов), який змагався в стрільбі з луку на Олімпіаді-1956, а також був старшим тренером збірної України з цього виду спорту на Олімпійських іграх у 2000 і 2012 роках.

Лариса Олександрівна була арбітром національної категорії, судила відповідальні всесоюзні змагання за участі вітчизняних зірок спортивної гімнастики. Наприклад, на власні очі бачила виступи славетних олімпійських чемпіонів Бориса Шахлина і Полини Астахової.

Лариса Богатчук нагороджена почесними грамотами відділення НОК України Вінницької області, грамотами обласного управління освіти, почесним знаком «Відмінник освіти» України. Ювілярка й сьогодні веде здоровий спосіб життя. 

– Я підтримую спортивну форму. Для цього щоденно роблю фіззарядку. Зокрема, виконую 12 різних вправ, повторюючи кожну  10 разів, – говорить Лариса Олександрівна. 

 

Ветерану вінницького спорту Ларисі Богатчук – 80!

 

 

SHARE