Вітаємо з ювілеєм!

 

Тренеру з веслування Світлані Сергун – 60!

 

Відділення НОК України Вінницької області щиро вітає ювілярку, бажає їй міцного здоров’я, сімейного щастя і подальших спортивних звершень.

 

20 жовтня славний 60-річний ювілей відзначає майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Світлана Сергун.

Світлана Михайлівна народилася в Мінську (Білорусь). В юності захопилася веслуванням на байдарках і каное. Анатолій Іванов, заслужений тренер СРСР, який привів Юлію Рябчинську до перемог на чемпіонаті світу і Олімпіаді – 1972, запросив Світлану переїхати до Вінниці. Спортсменка закінчила Вінницький педінститут за спеціальністю «фізичне виховання».

В молодості Світлана Сергун досягала значних успіхів у змаганнях з веслувального спорту. У 1970 році на байдарці – одиночці (на дистанції 500 метрів) стала чемпіонкою Європи серед молоді в Познані (Польща). Світлана 9 разів була чемпіонкою Радянського Союзу на дистанції 500 метрів (з 1978 по 1984 рік). Причому в байдарках різного класу – «одиночці», «двійці» і «четвірці».

Також Світлана Сергун 4 рази брала участь у Спартакіадах народів СРСР, найбільш важливих змаганнях Радянського Союзу, що проводилися 1 раз на 4 роки. Зокрема, в 1971, 1975, 1979 і 1983 роках. За великі досягнення вінницькій спортсменці в 1980 році присвоїли звання майстра спорту СРСР міжнародного класу.

Після завершення спортивної кар’єри Світлана Михайлівна тривалий час працювала тренером в ДЮСШ № 2 Вінницького міського спорткомітету. А з 2000 року і до сьогодні тренує веслувальників у обласній школі вищої спортивної майстерності.  Серед її вихованців – чемпіонки Європи – 2004 і бронзові призерки Олімпіади – 2004 Ганна Балабанова і Олена Череватова та діючий веслувальник, багаторазовий чемпіон України Роман Копистинський. До речі, на чемпіонаті Європи-2014 він завоював путівку на перші європейські Олімпійські ігри, які відбудуться в липні 2015 року в Баку (Азербайджан).

 

 

SHARE