Вітаємо з ювілеєм!

 

 

 

Ветерану спорту Олександру Рожкову – 80!

 

Відділення НОК України Вінницької області бажає ювіляру здоров’я й усіляких гараздів

 

Ветерану вінницького спорту Олександру Рожкову 25 вересня виповнюється 80 років.

Народився Олександр Семенович у м. Славгород (Алтайський край, РФ). З 1945 року почав мешкати у Вінниці.  У 1957 році Олександр закінчив Київський державний інститут фізичної культури і спорту. 16 років Олександр Рожков присвятив роботі старшим тренером з легкої атлетики і виконуючим обов’язки директора спортшколи у Дніпродзержинську (Дніпропетровська область).

Після повернення до Винниці Олександр Семенович робив головою спортклубу Вінницького педінституту (наразі – педуніверситет), тренером у спортивній школі Вінницького міського спортивного комітету і завідуючим спортивним відділом обласної ради товариства «Буревісник».

У 1980 – 1987 роках Олександр Рожков був заступником очільника міського спорткомітету міста над Бугом, який тоді очолював нинішній голова відділення НОК України Вінницької області Федір Новік.

З 1987 року до виходу на пенсію у 1994 році Олександр Семенович працював у Вінницькій школі № 10 викладачем фізичної культури. Тоді цей навчальний заклад був базовим для проведення відкритих уроків і семінарів для викладачів фізичного виховання. 

Потім Олександр Рожков два роки робив заступником начальника обласного центру інвалідного спорту «Інваспорт». В 1996 році Олександр Семенович осліп, через що довелося залишити роботу.

Олександр Рожков багато років був головою обласної колегії суддів з легкої атлетики, а згодом – її почесним головою. Ювіляр є суддею національної категорії і був арбітром багатьох відповідальних стартів. Олександр Рожков – ветеран праці, нагороджений однойменною медаллю.

– Олександре Семеновичу, що з найяскравішого зі спортивного життя особливо пригадуєте?

– ІІ Спартакіаду народів СРСР у 1959 році. Я приїхав на неї в якості глядача, переймав досвід кращих легкоатлетів країни. Тоді спеціалізувався в бігу на 800 та 1500 метрів.

– Як підтримуєте фізичну форму після завершення спортивної кар’єри ?

– Поки зір був нормальним, регулярно бігав в лісі. За місяць долав 300 кілометрів, тобто в середньому по 10 в день. В мене навіть є посвідчення Всесоюзного клубу любителів бігу. Я ще багато катався на велосипеді, причому дуже швидко. Наприклад, від ринку «Урожай» до кінцевої зупинки на Вишеньці, зазвичай, обходив 4 – 5 тролейбусів.

Зараз кожен день виконую фізичну зарядку з чималим навантаженням. Ці вправи загалом складаються з понад півтисячі рухів.

Як це не прикро, наразі Олександр Семенович самостійно нікуди не ходить через поганий зір. Але йому допомагають родичі, і в першу чергу дружина та онучка.

 

Ветерану спорту Олександру Рожкову – 80!

 

Ветерану спорту Олександру Рожкову – 80!

 

Ветерану спорту Олександру Рожкову – 80!

 

Ветерану спорту Олександру Рожкову – 80!

 

 

SHARE