Вітаємо з ювілеєм!

 

 

 

Першому декану факультету фізичного виховання і спорту Олександру Глушаку  – 90!

 

Відділення НОК України Вінницької області бажає ювіляру здоров’я і радощів життя!

 

Першому декану факультету фізичного виховання і спорту Вінницького педінституту Олександру Глушаку 10 серпня виповнюється 90 років! Олександр Олексійович з 70-х років є почесним працівником фізичної культури і спорту України. Він – кандидат у майстри спорту з лижних перегонів та першорозрядник з легкої атлетики (віддавав перевагу середнім дистанціям). Протягом всього життя Олександр Глушак підтримував гарну спортивну форму. Він систематично робив зарядку, тренувався для себе та водночас виховував перспективних студентів-спортсменів.

Доля Олександра Глушка, як і його однолітків, була складною. В 1941 році 16-річний юнак поступив до Харківського державного інституту фізичної культури. Але розпочалася Велика Вітчизняна війна, і він вирішив піти добровольцем на фронт. Спочатку воював у піхоті. Згодом командування направило Олександра на курси розвідників під Вороніжем, після чого знов у військо – до розвідувальної роти одного з полків Воронізького фронту. Після перекваліфікації він став командиром протитанкової гармати, також був інструктором артилерійської справи для новобранців. Війну Олександр Глушак закінчив у званні старшини. Двічі був поранений. Має військові нагороди. Зокрема, медаль «За відвагу», орден «Вітчизняної війни».

Після Великої Перемоги Олександра демобілізували не одразу. Через складну ситуацію на Дальньому Сході СРСР він служив ще по грудень 1945 року. Навчання молодий фронтовик продовжив вже у Київському державному інституті фізичної культури.

В 1951 році молодий спеціаліст Олександр Глушак приїхав на роботу до міста над Бугом. За розподілом потрапив до Вінницького педінституту. В 1956 році організував на його базі факультет фізичної культури і спорту. Очолював його в якості декана 21 рік. А взагалі у Вінницькому педінституті, який згодом став університетом, Олександр Глушак пропрацював 60 років. 

Водночас Олександр Глушак тренував студентів-спортсменів. Як згадує ветеран, у післявоєнні роки у Вінниці бракувало тренерів, тому їх дуже цінували. Вихованці Олександра Глушака стрибали у висоту за 2 метри і були на видноті в Україні. За довготривалу роботу і чималі досягнення в спортивній царині Олександр Олексійович був нагороджений пам’ятною медаллю Міністерства молоді і спорту України.

На жаль, останнім часом ветеран дещо «здає». Роки беруть своє. Але душею і оптимістичним настроєм Олександр Глушак, такий же, як і у молодості.

 

Олександру Глушаку  – 90!

Олександру Глушаку  – 90!

Олександру Глушаку  – 90!

Олександру Глушаку  – 90!

 

SHARE