Вітаємо ювіляра – Віктора Костюкевича!

60 років Віктору Костюкевичу – засновнику вінницького хокею на траві.

1 березня 60 років виповнюється Віктору Митрофановичу Костюкевичу – професору Вінницького державного педагогічного університету, заслуженому тренеру України.

Він є засновником вінницького хокею на траві. Згадаємо, як це було. Історія розвитку “зеленого хокею” в Україні почалася 32 роки тому, коли відразу після московської Олімпіади-80 увагу Держкомспорту СРСР привернула “літня” форма популярного тоді хокею з шайбою – хокей на траві. Рішення про пріоритетний розвиток цього виду спорту не змусило себе довго чекати. У всіх обласних центрах країни організовують “зелені” хокейні команди. Не залишилася осторонь і Вінниця – в 1981 році на базі факультету фізичного виховання Вінницького педінституту була організована хокейна команда “Буревісник” під керівництвом тренера-педагога Віктора Костюкевича. Чемпіонські амбіції були характерні для вінницьких хокеїстів вже тоді. Команда неодноразово займала призові місця в чемпіонаті СРСР у першій лізі, а в 1990-у році стає срібним призером і виходить до вищої ліги СРСР.

Створення команди майстрів стало ключовою подією в розвитку цього виду спорту в нашому регіоні. Вихідці з неї складають сучасний кістяк вінницьких тренерів, що виховують сьогоднішніх чемпіонів.

 


SHARE