Вітаємо з ювілеєм!

 

 
 

Заслуженому тренеру України Юрію Осіпяну – 50!

 

 

 

Відділення НОК України Вінницької області вітає ювіляра і бажає йому міцного здоров’я, щастя і подальших успіхів на тренерській ниві!

 

 

18 жовтня півсторіччя виповнюється заслуженому тренеру України Юрію Осіпяну. Спортивна громадськість Вінниччини в першу чергу знає його, як тренера чемпіонки світу та Європи з самбо серед жінок Тамари Карапетян. Але у метра спортивної боротьби багато й інших талановитих вихованців. Це, наприклад, призер першості планети Армен Варданян та медаліст першості Європи Владислав Бельдій.

– Великі перспективи у талановитого 20-річного борця Владислава Бельгія. Але не варто списувати з рахунків члена штатної збірної України Тамари Карапетян. Вона певний час не виступала, адже перебувала у декретній відпустці. Але цієї зими Тамара починає знову тренуватися і повертається у Великий спорт, – розповідає Юрій Осіпян.

– Юрію Грачиковичу, які нові цілі ставитиме перед Тамарою Карапетян?

– Після нового року почнуться відбірні змагання до чемпіонатів Європи і світу. Тамара прагне повернути собі колишню спортивну форму, щоб потрапити на ці найважливіші міжнародні змагання у самбо.

– Багато років основною тренувальною базою самбістів був спорткомплекс Вінницького національного медичного університету. Але не секрет, що більше ви не маєте змоги тренуватися там. Де тепер проводите навчально-тренувальні заняття?

– Нам не дозволили займатися на базі ВНМУ через ремонт спорткомплексу, хоча були й інші причини відмови. Тепер наші самбісти тренуються на базі фабрики “Поділля”. До речі, тренувальне приміщення ми відремонтували за власний рахунок.

– З якого віку приймаєте новачків?

– З п’яти років.

– Спортом займаєтеся з дитинства?

– Авжеж. Самбо займаюсь з 8 років. Двічі був призером чемпіонату СРСР (у 70-80 роках). До речі, я народився в Баку (Азербайджан). Вся наша родина була спортивною. Разом зі мною тренувалися два мої брати.

– Робите фіззарядку, бігаєте кроси?

– Мені вистачає фізичних навантажень під час регулярних тренувань у залі. Адже я сам демонструю учням всі технічні прийоми і кидки.

– Ваша найбільша мрія у спорті?

– Виховати олімпійського чемпіона!

– Як це? Адже самбо – не олімпійський вид спорту.

– Це тимчасово. Сподіваюся, що з часом самбо увійде до олімпійської програми. 

SHARE