Вітаємо ювіляра!

 

Ветерану спорту Євгенію Гладушевському – 70!

 

 

Бажаємо щастя, здоров’я та усіляких гараздів!

Євгеній Васильович Гладушевський все своє життя присвятив спорту. Дев’ятого червня знаний ветеран спорту святкує свій ювілей – 70 років!

Євгеній народився в Узбекистані, у м. Термезі. Його батько був військовослужбовцем. У 1954 році сім’я Гладушевських переїхала до Вінниці. У 1966 році Евгеній закінчив Вінницький Педінститут за комплексною спеціальністю «Вчитель фізичного виховання, анатомія і фізіологія людини».

Юнак захоплювався велоспортом (шосе) і мав чималі успіхи. Євгеній став майстром спорту СРСР і чемпіоном Радянського Союзу серед студентів вищих учбових закладів.

Згодом Євгеній Васильович плідно працював на тренерській роботі. Він підготував чотирьох майстрів спорту з велоспорту.

Ще більше Гладушевський запам’ятався городянам, як активний організатор спортивної галузі. На протязі 13 років він був головою обласної ради спортовариства «Колос» (1977-1985 рр.). Серед іншого, у ті часи вихованці «колосівського» спорттовариства Володимир Балюк та Володимир Багнюк стали чемпіонами світу з велотреку (серед юніорів), а Анатолій Крохмалюк та Олександр Загоруйко – призерами Спартакіади СРСР з легкої атлетики.

Протягом 10 років пан Гладушевський був заступником начальника облспорткомітету. А з 2001 по 2009 роки плідно працював на посаді начальника відділу в облуправління фізичного виховання і спорту Міносвіти України.
Під проводом Евгенія Гладушевського розпочалося будівництво важливих спортивних об’єктів. Серед іншого, спорткомплексу «Колос», що на вулиці Генерала Арабея.

– Це було справжнє  народне будівництво, – згадує Євгеній Васильович. – Всі бажали взяти участь у спорудженні нових спортивних об’єктів. Допомагали спортсмени, студенти, солдати спортивної роти ВПС та ракетної  частини.

– Евгенію Васильовичу, коли ви керували «Колосом», вінницька футбольна команда майстрів «Локомотив» перейшла «під крило» спорттовариства «Колос». Як це трапилося?

– Тоді «Локомотив» посідав останнє місце у турнірній таблиці другої ліги. І керівники області вирішили домовитись про передачу команди від Південно-Західної залізниці (тоді її керівником був Петро Кривонос, який у 1958 році заснував «Локомотив») до нашого обласного «Колоса». Петро Кривонос погодився, після чого ми перейменували команду у «Ниву». Запросили до неї тренера Терлецького, після чого клуб потрохи почав підніматися до гори турнірної таблиці. Через 2 роки «Нива» стала чемпіоном України!

 

SHARE