З нагоди Жіночого свята RIA і «20 хвилин» склали своєрідний рейтинг найкращих вінницьких спортсменок, тренерів і організаторів. Як й інші аналогічні списки, він є суб’єктивним. Окрім того, має обмеження в розмірі – це лише десятка. Тож не треба ображатися, якщо когось тут немає.

Ще рік тому рейтинг-лист вінницьких спортивних зірок могла б очолювати чинна олімпійська чемпіонка з веслування Інна Осипенко-Радомська. Але, на жаль, вона перебралася до Азербайджану, де запропонували кращі умови підготовки к черговим Олімпійським іграм.

  1. Джойс Коба (легкоатлетичний спринт).

koba_jois

Минулого року стала віце-чемпіонкою юнацької Олімпіади в Китаї, за що отримує річну стипендію НОК України. Взимку продовжила здобувати перемоги на всіх стартах – Кубку Поділля (з рекордом манежу), юніорському чемпіонаті України і міжнародній матчевій зустрічі «Білорусь-Україна».

  1. Анна Письменська (стрибки в воду).

anya-pisemskaya

Минулого року стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи. Вже брала участь в Олімпійських іграх, але трохи не дотягувала до медалі. Має гарні шанси знову здобути олімпійську перепустку в Ріо-2016.

  1. Світлана Римкевич (веслування на байдарках і каное).

rimkevich

Ще одна наша олімпійська надія. Минулого року посіла четверте місце на чемпіонаті Європи. Наслідувач слави вінницьких олімпійських призерок з веслування Анни Балабанової і Олени Череватової.

  1. Вікторія Добротворська (веслувальний слалом).

dobrotvorskaya

Дочка голови обласної федерації веслування Віктора Добротворського вирішила сконцентруватися на іншому водному виді спорту – слаломі. Її тренує директор МДЮСШ № 2 Максим Фільварків.

  1. Юлія Якушева (волейбол).

yakusheva

Досвідчений граючий тренер вінницької жіночої команди суперліги «Білозгар-Медуніверситет». Веде за собою молодих партнерок.

  1. Сінтія Омобоогундже (баскетбол)

sintiya_omobogun

Один з лідерів жіночої команди вищої ліги «Вінницькі блискавки», яка вийшла до фінального етапу чемпіонату України. Входила до молодіжної збірної країни.

  1. Світлана Тросюк (сумо)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Найтитулованіша вінницька сумоїстка, чемпіонка Європи та світу з боротьби на поясах і сумо. Нині працює тренером з вільної боротьби та сумо. І водночас, як спортсменка, представляє Вінниччину на змаганнях всеукраїнського і міжнародного рівня.

  1. Олеся Щерба (кульова стрільба)

sherba

Дочка директора обласної ДЮСШ зі стрільби Віктора Щерби була призеркою чемпіонату Європи і чемпіонкою України. Спортсменка має певні олімпійські перспективи. Взагалі, вінницька кульова стрільба щороку прогресує. Бракує лише одного – учасника Олімпійських ігор.

  1. Катерина Маєвська (плавання).

maevskaya

Є найкращою плавчинею Вінниччини і серед дівчат, і серед жінок, що засвідчили результати нещодавнього обласного чемпіонату. Була й призеркою України серед юніорок. Чи стане Катерина Маєвська вінницькою «золотою рибкою» (так називали олімпійську чемпіонку Яну Клочкову), покаже час.

  1. Надія Шпанко (шахи)

shpanko

Наприкінці лютого вчергове стала чемпіонкою України – на цей раз на домашньому чемпіонаті зі швидких шахів серед дівчат до 14 років. Раніше двічі була призеркою Європи серед дівчат.

 

Вони ведуть до вершин

У Вінниці є чимало представниць прекрасної статі, які вже не виступають на змаганнях, але знайшли себе в інших сферах спортивної галузі.

В першу чергу це Наталя Добринська – наша зіркова олімпійська чемпіонка з семиборства, яка припинила спортивну кар’єру, а нині є віце-президентом Федерації легкої атлетики України.

Dobrynska

Людмила Пронтішева є президентом та старшим тренером збірної області зі спортивного орієнтування; вона виховала кілька поколінь чемпіонів. А нещодавно сама стала чемпіонкою України з орієнтування на лижах серед ветеранів!

Також чемпіонкою країни із перегонів в крижаній воді серед ветеранів була Раїса Макієвська – президент міського клубу моржів «Нептун».

makievskaya

Гравців для жіночих команд майстрів регулярно готує керівник секції гандболу МДЮСШ № 3 Світлана Поміркована, веслувальників світового рівня – тренер ШВСМ Світлана Сергун. Світлана Єгорова з ДЮСШ «Темп» активно розвиває новий для нашого міста вид спорту – естетичну гімнастику.

pomirkovana
Світлана Поміркована

 

Юлія Федченко півроку тому почала працювати першим у місті над Бугом спортивним психологом.

fedchenko

А Вікторія Знак з Могилева-Подільського є єдиним у нашій області суддею футбольних чемпіонатів.

Znak

 

 

SHARE