Відділення НОК України у Вінницькій області засновано у 1994 році 

Дата первинної реєстрації:  20 квітня 1998 року

Мета та завдання:

Метою діяльності відділення НОК України є розвиток, зміцнення та захист олімпійського руху у Вінницькій області, сприяння духовному взаємозбагаченню людей, поширення обміну цінностями національної культури під знаком ідей і принципів олімпізму у співробітництві з державними, громадськими та іншими організаціями на засадах незалежності та доброї волі в інтересах спорту і олімпійського руху та захист інтересів своїх членів.

    Обєднує 26 обласних федерацій з олімпійських видів спорту, 32 територіальних фізкультурно-спортивних організацій, 5 фізкультурно-спортивних товариств, обласну раду ветеранів спорту.

Основні напрями та результати у сфері роботи з молоддю:

щорічно під патронатом відділення (відповідно до календарного плану) проводяться спортивно-масові заходи з видів спорту (понад 40 заходів), Олімпійський день, чемпіонати, присвячені пам’яті видатних спортсменів та тренерів області, що сприяють популяризації здорового способу життя та організації дозвілля, зміцненню дружніх стосунків, патріотичному вихованню, залученню дітей та молоді до занять масовою фізичною культурою і спортом вищих досягнень. Крім того в області організовано відповідну роботу по забезпеченню проведення Уроку Олімпійської освіти у навчальних закладах, організовуються зустрічі спортивних поколінь за участю видатних спортсменів та ветеранів спорту Вінниччини, проводяться різноманітні конкурси та вікторини у рамках обласних заходів: Олімпійське лелеченя, Олімпійський тиждень, Олімпійське літо, Діти – олімпійська надія України, Біола – ігри чемпіонів. Проводяться спільно з комітетом по фізичній культурі і спорту Вінницької міської Ради спортивні ігри школярів (більше 30 видів спорту), спільно з облрадою КП ФСТ «Колос» та управлінням з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації – обласна спартакіада сільських та селищних Рад, спільно з управлінням фізичного виховання та спорту комітету з фізичного виховання та спорту МОН України – обласна універсіада та інші заходи.

    У складі збірних команд України виступали:

·     Олімпійські ігри 1992 р. (Барселона) – П. Хникін – 2 срібні медалі (плавання);

·     Олімпійські ігри 1996 р. (Атланта) – 2 спортсмена, 1 – 5 місце;

·     Олімпійські ігри 2000 р. (Сідней) – 5 спортсменів, С. Чернявський срібна медаль (велоспорт);

·     Олімпійські ігри 2004 р. (Афіни) – 7 спортсменів, 2 бронзові медалі (веслування, Балабанова, Череватова);

·     Олімпійські ігри 2008 р. (Пекін) – 4 спортсмена, Н. Добринська – 1 місце (семиборство).

·    Олімпійські ігри 2012 р. (Лондон) – 4 спортсмени, Інна Осипенко-Радомська – 2 срібні медалі (веслування на байдарках і каное)

Маємо надію на виконання ліцензій ще 2-3 спортсменами (К. Баліцький – греко-римська боротьба, Римщук – веслування, О. Сидоренко – бокс).

 

Голова відділеня Національного олімпійського комітету України Вінницької області

 

голова обласного Національного олімпійського комітету України Вінницької області

 

Хникін Павло Вікторович

 

                                                                           

SHARE