Зустріч голови ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», дворазового срібного призера Олімпійських ігор 1992 року в Барселоні, чемпіона Європи з плавання Павла Хникіна із учнями Теплицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 у рамках чату з чемпіонами та навичками лідерства, що входить до напрямку заходу «OlympicLab 2020» відбулася 20 лютого у мистецькому залі ВТО ВФСТ «Колос».

   «Ми хочемо показати нашим учням спортивну історію Вінниччини, хочемо, щоб вони побачили справжніх чемпіонів, людей, які досягали висот у спорті. Такі зустрічі необхідні для того, аби діти зрозуміли, як правильно обрати собі шлях у майбутнє життя», – висловилася про мету поїздки вчителька англійської мови Теплицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Вікторія Хлопотіна, яка і привезла дітей на зустріч до Вінниці.

   У рамках зустрічі Павло Хникін розповідав про те, як сам займався спортом, як поступово досягав результатів. Говорив, що було дуже важко і на початку своєї спортивної кар’єри йому не вдавалося про себе серйозно заявити, але важка праця і бажання досягти мети стали визначальними пунктами у становленні його, як Олімпійського призера.

   Протягом розмови Павло ділився із учнями цікавими історіями зі своїх тренувань, зокрема розповідав про те, як одного дня йому довелося проплисти близько 16 кілометрів. Розповідав і про участь в естафеті на Олімпійських іграх, коли він ще виступав у складі Об’єднаної  команди колишніх держав-членів СРСР: «Пам’ятаю як відібрався до складу естафетної четвірки. Тоді дуже важко було конкурувати з іншими спортсменами команди, оскільки наші плавці були одними з найсильніших у світі. Коли вже проходив фінальний заплив естафети і мені довелося першому стати на доріжку, я просто подивився на своїх суперників і силою думкою змусив себе повірити у свої сили та якомога швидше проплисти цю дистанцію. Після того, як завершив свій етап, сил просто не було, я був настільки втомленим, але задоволений собою».   

   Після цієї розповіді Павло продемонстрував дітям свою Олімпійську срібну медаль і кожний із них мав змогу потримати її у руках.

   «Я спочатку хотіла запропонувати своїм учням сфотографуватися із нею, але потім подумала, що це буде несправедливо. Нехай вони самі ставлять собі цілі і досягають їх, беручи із Вас приклад», – сказала Вікторія Хлопотіна.

   Діти розпитували про те, чим зараз займається Павло Хникін, про те, у якому віці найкраще починати займатися спортом, на що він відповів: «Ніколи не пізно щось розпочати робити. Захотів – дій. Не потрібно себе зупиняти, якщо це дійсно тобі подобається».

   На завершення, учні взяли участь в Олімпійській вікторині. Вони відповідали на запитання про історію Олімпійських ігор. Переможці отримали футболки з олімпійською символікою і абсолютно всі – пам’ятні сувеніри.

Андрій МАКРУШИН    

SHARE