У вінницькому спорткомплексі «Здоров’я»  відділенням НОК України у Вінницькій області спільно з Департаментом гуманітарної політики Вінницької Облдержадміністрації було організовано й проведено освітній проєкт Національного олімпійського комітету України #OlympicLab за напрямком «Чат з чемпіонами та навичками лідерства».

     На захід завітав Олімпійський чемпіон Токіо-2020 з греко-римської боротьби Жан Беленюк. Серед поважних гостей були  Голова ОДА Сергій Борзов, народні депутати України Анатолій Драбовський, Ірина Борзова Максим Пашковський та Едуард Прощук, начальник відділу спорту та рухової активності Департаменту гуманітарної політики – срібний призер Олімпійських ігор в Сіднеї – Сергій Чернявський, директор спорткомплексу «Здоров’я»  – учасник Олімпійських ігор в Пекині Андрій Ковенко та голова регіонального відділення НОК України – дворазовий срібний призер Олімпійських ігор в Барселоні Павло Хникін.

     Крім того, на заході були присутні тренери, спортсмени – вихованці спортивних шкіл, які займаються боротьбою, та їхні батьки. Саме їм Жан Беленюк розповів про свою участь в Олімпійських іграх в Токіо, поділився своєю історією успіху та з радістю відповів на цікаві запитання дітей: чому вирішив продати Олімпійську «золоту» медаль і чи підтримує його сім’я цей вчинок, чи самостійно обрав вид спорту та почав ним займатися, чи часто програвав на змаганнях і як мотивував себе, коли не хотілося йти на тренування, а було необхідно це робити.

     «Коли ти не тренуєшся, відпочиваєш, в цей час тренується твій суперник і стає на крок попереду. Спорт – для сильних духом людей, для тих, хто ставить та досягає високих цілей, хто не здається там, де пасують інші. Бережіть і шануйте тренерів, бо будь-які матеріальні ресурси можна легко купити, а справжнього професіонала дуже важко знайти. Займайтесь спортом і все у вашому житті буде досягатись набагато легше. Треба багато працювати і результат обов’язково прийде»,такі поради та настанови надав юним вінницьким спортсменам Олімпійський чемпіон.

     Також Жан Беленюк поділився спогадами, що за три тижні до Олімпійських ігор він отримав вивих плеча: «Я чудово розумів, що медаль була потрібна як повітря! Бо у випадку  програшу не було можливості списати це на травму чи ще на щось. І ця ситуація зробила мене сильнішим, більш наполегливим та сконцентрованим. Зрештою – Олімпійським чемпіоном!».

     Під час показового майстер-класу дорослі спортсмени – чемпіони всеукраїнських змагань – показали юним вихованцям ряд прийомів, які використовує борець-олімпійєць в своїй практиці, а також завдяки яким ставав призером та чемпіоном змагань найвищого рівня. В свою чергу, юні спортсмени показали наставникам, якими навичками та прийомами вони вже оволоділи.

     Наприкінці зустрічі Жан Беленюк попросив батьків підтримувати і мотивувати дітей займатись спортом, а юним спортсменам побажав ніколи не втрачати сили духу та надії, адже без поразки не буває перемоги. Разом із Павлом Хникіним та Сергієм Чернявським, він роздав усім дітям подарунки від Національного олімпійського комітету, а також з усіма бажаючими провів автограф-сесію.

 

                                                                                              Лана Свєтлова

SHARE