У рамках заходу #OlympicLab спільно з Coca–Cola Foundation відбулася зустріч зі старшокласниками Хижинецького ліцею. На захід завітали голова відділення НОК України у Вінницькій області, двократний срібний призер Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту з плавання Павло Хникін та його дружина – майстер спорту України з плавання, чемпіонка та рекордсменка України серед молоді – Світлана Хникіна, а також голова районного відділення ВФСТ «Колос» Роман Юсумбелі та головний спеціаліст відділу освіти Наталія Баран.

     Зустріч пройшла у форматі розповіді-питання, під час якої реалізували напрямок проєкту «Гендерна рівність у спорті». Павло Хникін розповів про підготовку до змагань, тренування в спортивних таборах та на зборах, підтримку та повагу серед спортсменів, не зважаючи на стать. Окрему увагу Олімпієць приділив тенденціям гендерної рівності у теперішній час. В свою чергу, Світлана розповіла про перші виступи жінок на Іграх сучасності та як спорт допомагає в житті вирішувати іноді нежіночі питання.

     Традиційно під час такої зустрічі для школярів провели вікторину «Знавці Олімпійського спорту». Питання стосувалися олімпійської символіки, а також українських і, зокрема, вінницьких жінок та чоловіків – учасників Олімпійських ігор. Діти брали активну участь в заході та отримали натомість сувенірну продукцію від НОК України.

Лана Свєтлова

SHARE