В усіх регіонах нашої держави Національним Олімпійським комітетом України  спільно з Coca–Cola Foundation реалізується Всеукраїнський спортивно-інтерактивний проєкт серед дітей та молоді #OlympicLab, завдяки якому, відбувається знайомство з провідними спортсменами держави, олімпійцями, поширюються олімпійські цінності, правила здорового харчування, доноситься інформація про те, як будувати кар’єру, дотримуватися гендерної рівності та багато іншого.
У рамках заходу «OlympicLab» відбулася зустріч зі студентами Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. 16 грудня до них завітали Заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор, голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Павло Хникін, Майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики, учасник Олімпійських ігор, багаторазовий чемпіон України зі спортивної ходьби Андрій Ковенко та багаторазова переможниця і призерка чемпіонатів Вінницької області з легкої атлетики Оксана Стародуб.

     Зустріч відбулася у форматі розповіді, під час якої реалізували напрямок проєкту «Гендерна рівність у спорті». Андрій Ковенко та Оксана Стародуб надали студентам цілу низку фактів про історію Олімпійських ігор, наголошуючи на часах античності, коли жінкам заборонялося брати участь у них. Розповіли про перші виступи жінок на сучасних Олімпіадах. Окрему увагу приділили тенденціям гендерної рівності у теперішніх спортивних реаліях.

     Після цього студенти могли поспілкуватися з іменитими спортсменами у форматі «запитання-відповідь». Тут більшість вихованців вишу намагалися отримати пораду від олімпійців, як досягти високих результатів. Не оминули й головну тему заходу – говорили про гендерну рівність у тренуваннях та у виступах на світовій арені.

     Традиційно під час такої зустрічі для студентів провели вікторину на олімпійську тематику. Питання стосувалися перших Олімпійських ігор, видів спорту, олімпійської символіки, а також українських і вінницьких, зокрема, жінок учасниць Олімпіади.

     На завершення кожний із двадцяти студентів (10 хлопців та 10 дівчат), присутніх на заході, отримав подарунки від Національного олімпійського комітету України із олімпійською символікою.

Андрій МАКРУШИН

 

SHARE