Вінниця славиться своїми спортивними традиціями. Водночас місту давно бракує великого муніципального спорткомплексу: «Авангард» перебуває у приватних руках, «Маяк» – дочірнє підприємство однойменного заводу, а СКА підпорядковується Міноборони. Через відсутність задовільної спортивної бази, наприклад, вінницькі індорхокеїсти вимушені тренуватися в Літині, а акробатам не дозволяють проводити чемпіонат Європи.

Роками точились розмови про побудову у місті над Бугом муніципального спорткомплексу, а одного разу навіть почали готувати проектну документацію. Втім, на заваді цим планам стала тривала економічна криза. У місцевому бюджеті мільйонів гривень на побудову Палацу спорту не знайти. Тому місцева влада на чолі з міським головою Володимиром Гройсманом й розпочала перемовини з Міноборони щодо передачі спорткомплексу армії міській громаді. І, як вже повідомляла «Вінницька газета», нещодавно міністр оборони Павло Лебедєв погодився з цим. У разі передачі СКА місту його чекає масштабна реконструкція; після необхідного ремонту, нарешті, мають відкрити й басейн.

Ми поцікавились у вінницьких спортивних керівників і тренерів, чого вони очікують від передачі СКА.

Директор обласної СДЮСШ з волейболу, виконавчий директор обласної федерації волейболу Віталій Дімітрієв:

– В нинішньому стані СКА не відповідає вимогам професійного волейболу. Наразі там можна лише проводити тренування команд і дитячі змагання. Але після капремонту у цьому спорткомплексі можуть відбуватися й матчі суперліги.

Втім, передача СКА місту все ж не вирішить повною мірою проблем вінницьких ігровиків. Адже ігровий зал у ньому вміщує близько 300 глядачів, а треба хоча б 1,5 тисячі! Тому питання побудови міського Палацу для ігрових видів спорту й далі залишатиметься актуальним.  

Старший тренер збірної України зі спортивної акробатики, директор вінницької обласної ДЮСШ зі складно-координаційних видів спорту Леонід Голяк:

– Передача СКА міській громаді, безумовно, піде на користь розвитку спортивної галузі. Вважаю, що такі великі спортивні об’єкти мають знаходиться у комунальній власності, а не у підпорядкуванні, приміром, комерційної фірми. Вісім років тому обком профспілок продав СК «Авангард» (нашу основну тренувальну базу) приватній структурі, а не передав до комунальної власності, чого ми прагнули. З того часу спорткомплекс жодного разу капітально не ремонтували, а наша спортшкола платить за оренду зали чималу суму – 350 тисяч гривень на рік.

Але ми навіть не розглядаємо варіант перенесення нашої бази до СКА – там буде, кому тренуватися. Безумовно, спорткомітет міської ради, якому має підпорядковуватись спорткомплекс, зможе організувати там ефективну роботу.

Голова обласного осередку ветеранів Асоціації легкої атлетики України, керівник клубу любителів оздоровчого бігу Василь Олійник:

– Спортивна громада вітає цю подію. Але новим керівникам СКА треба буде обов’язково подбати про гарний ремонт і залучення кваліфікованих тренерів і інструкторів. Не менш важливо, щоб роботу муніципального спорткомплексу фінансували в задовільному обсязі, дотували. Якщо спробувати перевести його на самоокупність, тренерам складно буде готувати чемпіонів, а мова буде йти лише про оздоровчий спорт (групи загальнофізичної підготовки).  

Також зверну увагу, що місту бракує басейнів, адже басейн СКА вже декілька років закритий на ремонт.

SHARE