Вінницька жіноча волейбольна команда суперліги «Кряж – медуніверситет» 23–24 березня вдома двічі з однаковим рахунком 0:3 поступилася лідеру жіночого волейболу України – команді «Хімік» з міста Південне (Одеська область). Наш клуб залишається аутсайдером елітного дивізіону. Йому реально загрожує «виліт» з суперліги.

Якими є причини спаду? По-перше, через різке зниження рівня фінансування перед початком поточного сезону з команди пішов досвідчений головний тренер Олександр Бондаренко, який у 2011 році вивів «Кряж-медуніверситет» у Суперлігу. Колектив очолила гравець команди Юлія Якушева, а директором клубу став другий тренер Олександр Краєвський. І, по-друге, через фінансові причини команду залишили провідні гравці Арина Бахрамова і Арина Казанова (перейшли у клуб з Баку), Аліна Степаненко (грає за «Хімік» з Південного) і Юлія Пархоменко (працевлаштувалася в Америці). 

– Понизити команду у класі – дуже просто. А ось, аби відновитись в елітному дивізіоні, нерідко уходять роки. Тому ми зараз шукаємо кошти, аби утриматись до кінця цього сезону і зберегти місце у суперлізі, – сказала Юлія Якушева. – У «пульці» 4-х аутсайдерів за «місце під сонцем», окрім нас, боротимуться команди Рівного, Тернополя і Євпаторії. Планується, що ігри за право залишитись в суперлізі проходитимуть з 11 квітня у Тернополі та у Євпаторії.

Гравці «Кряж-медуніверситету» не отримують зарплати вже 2 місяці.

– Коштів, які нам нещодавно виділили з обласного бюджету, не вистачає на поточні потреби команди. Тому я звертаюсь до потенційних спонсорів: допоможіть, будь ласка! Поки що нам сприяє ректор медуніверситету Василь Мороз, і ми йому щиро вдячні за це, – додала Юлія Якушева.

Нагадаємо, за останні роки у Вінниці зникла футбольна команда першої ліги «Нива» і баскетбольна чоловіча команда вищої «Зубри», у Барі – жіноча баскетбольна команда вищої (елітної) ліги «Реґіна-Баскет-Бар». Дуже хотілося, щоб жіночий волейбол не поповнив цей сумний список.

SHARE