nocvn5213

27-річний вінницький боксер Роман Головащенко, який родом з Немирова, є чинним чемпіоном світу за версією GBC, інтернаціональним чемпіоном IBO і інтерконтинентальним чемпіоном WBC-A. Водночас спортсмен веде боротьбу за ліцензію на Олімпіаду-2016. Яке відомо, тепер за неї мають право боротися й професіонали – в рамках проекту AIBA Pro Boxing (APB), кваліфікаційного олімпійського боксерського турніру.

 Нещодавно Роман Головащенко в Неаполі переміг аргентинського боксера Яміла Перальту. Після повернення до міста над Бугом Роман дав інтерв’ю кореспонденту RIA. В ньому Роман розповів про свою звитягу в Італії, олімпійські перспективи і плани в професійній кар’єрі.

– Бій з Перальтою в Неаполі був не найлегшим, але й не найважчим в моїй спортивній кар’єрі. До цього я програв два поєдинки APB через не повною мірою заліковані травми.

У стартових боях я ще повною мірою міг перебудувати свою техніку до реалій цього проекту. До цього я багато років провів у професійному боксі, де судді рахують точні і жорсткі удари. APB – новий професійний проект, а судять його рефері Всесвітньої любительської федерації AIBA, тобто які прийшли з аматорського боксу. Вони рахують абсолютно всі удари. В тому числі, наприклад, по «глухому захисту». Тобто в профі-боксі до уваги беруть в першу чергу якість ведення поєдинку, а серед аматорів переважно враховують кількість ударів, – каже Роман Головащенко.

– Романе, з ким в найближчий час будете боксувати?

– 30 січня я проведу черговий бій в рамках проекту APB. Він відбудеться на острові Сицілія (Італія). Моїм суперником буде той же алжирець Шуаб Булудинатс, з яким я провів свій другий поєдинок в APB. Зрозуміло, збираюся взяти реванш.

–  Маєте реальний шанс здобути путівку на Олімпійські ігри-2016?

–  Я маю велике бажання виступити на Олімпіаді, захищати там честь рідної країни. Олімпійські ліцензії розігруються за підсумками APB. Після поєдинку на Сицилії у мене буде 1,5 місячна перерва, після чого почнеться друге коло цих змагань. Ліцензії в моїй категорії отримають два боксери – за підсумками кожного з кіл проекту.

– Скільки років Ви вже в професійному боксі?

– В професіоналах я з 2007 року. Виступав за різні німецькі професійні клуби.

– З якою зараз промоутерською компанією співпрацюєте?

– Я підписав контракт з АПБ і до його закінчення професійних боїв проводити не можу. Визначатися з промоутерською компанією буду вже після завершення олімпійського циклу.

– Минулого сезону Ви виступали у Всесвітній серії боксу за «Українських отаманів». Цього року перейшли до іншого проекту. Чому?   

–  Професіоналам цього року заборонили боксувати у Всесвітній серії боксу. А ось у APB допускають і професіоналів, і любителів.

– Ваш брат Тарас – чемпіон України з боксу серед аматорів. Конкуруєте між собою чи підтримуєте один одного, як брати Клички?

–  Між нами конкуренції не має і бути не може. Ми з Тарасом допомагаємо і підтримуємо один одного.

–  У Тараса теж є шанси здобути олімпійські ліцензію. Як Ви оцінюєте його шанси?

–  Вони не менші, ніж мої. Недарма Тарас, як чинний чемпіон країни, є першим номером збірної України. Путівку на Олімпіаду-2016 він може здобути у Всесвітній серії боксу, під час виступів за команду «Українські отамани».

–  Яка Ваша головна мета в боксі?

–  Вона була і залишається незмінною – стати абсолютним чемпіоном світу серед професіоналів. Інші змагання є сходинками для досягнення цієї мети, а також допомагають отримати кращі професійні контракти в провідних промоутерських компаніях.

– Хто сприяє вашій спортивній кар’єрі?

–  Я мешкаю у Вінниці, тренуюся в клубах «Нокаут» і «Золота рукавичка». Моїми наставниками є Віталій Міхеєнко і Роман Вакалюк, тренером із загальнофізичної підготовки – Сергій Бадюк. А розвитком нашої з братом кар’єри займається відомий менеджер Донатас Піскун.

–  Пару слів про особисте життя.

–   У мене є кохана дружина і маленька дитина. Хлопчику Давіду лише три місяці. Мрію, щоб він став боксером , причому обов’язково чемпіоном!

–  Чим захоплюєтеся, окрім боксу?

–   Люблю піднімати штангу, займатися бодібілдингом та подорожувати. Але в першу чергу – проводити час зі своєю родиною.

–  Ви побували в багатьох країнах. Які особливо вразили?

–  Мені подобається Німеччина – свою стабільністю, красивою архітектурою. До душі припала Естонія. Напевно, що через те, що саме Таллінн став першим закордонним містом, де я побував (в 2002 році). Взагалі я бачив десятки країн. Поки не боксував лише в Австралії і США – справжній Мецці професійного боксу.

Роман Головащенко – чемпіон світу за версією GBC, інтернаціональний чемпіон IBO і інтерконтинентальний чемпіон WBC-A

Роман Головащенко – чемпіон світу за версією GBC, інтернаціональний чемпіон IBO і інтерконтинентальний чемпіон WBC-A

Роман Головащенко – чемпіон світу за версією GBC, інтернаціональний чемпіон IBO і інтерконтинентальний чемпіон WBC-A

SHARE