12 – 13 грудня у Вінниці, на стадіоні СК «Нива», пройшов традиційний новорічний турнір з футболу серед молоді (не старше 21 року).

Зимовий футбол просто неба

Поле СК «Нива» розчистили від снігу. А температура близько нуля градусів та привітне сонечко сприяли швидкісній грі юнаків. До того ж, як наголошує відоме прислів’я, футбольні матчі відбуваються за будь-якої погоди.

 – Недоцільно проводити футбольні поєдинки за температури мінус 10 градусів і нижче. А взагалі тренувальний цикл футболістів – цілорічний. Заняття та ігри взимку проходять і в залі, і просто неба – на стадіоні, – розповів заступник директора ДЮСШ «Прем’єр-Нива» Олег Шикір.

Започатковано для команди майстрів

Новорічний турнір було започатковано президентом обласної федерації футболу Ігорем Гатаулліним ще тоді, коли у Вінниці існувала професійна команда.

– Тоді в таких змаганнях брав участь і вінницький ФК майстрів (двома складами). Спробувати свої можливості в турнірі ми запрошували багатьох талановитих молодих гравців з різних районів. Це допомагало провести селекційну роботу для професійного клубу, відшукувати молоді таланти. Нерідко після цього підписували контракт з найкращими з них, – розповів заступник голови Вінницької обласної федерації футболу Ігор Павленко.

Турнір давно став традиційним. Тому його вирішили не скасовувати і після ліквідації команди майстрів у Вінниці. Адже організатори, як і пересічні вболівальники, сподіваємося на її відродження.

– А провідні молоді вінницькі футболісти, як і раніше, прагнуть продемонструвати на новорічному турнірі свої можливості. У багатьох з них є гарні перспективи, – зазначив Ігор Павленко.

Мріють про професійний футбол 

В змаганнях взяли участь чотири аматорські команди: Вінницького торговельно-економічного інституту (ВТЕІ), ОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова, «Прем’єр-Нива» і молодіжна збірна Вінниці (складалася з вихованців ДЮСШ «Інтеграл» і «Темп» облорганізації спорттовариства «Україна»).

В фіналі турніру команда ВТЕІ перемогла збірну ОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова в серії пенальті. Матч за третє місце не відбувся – через неявку молодіжної збірної Вінниці. Тому «бронзу» без гри здобула «Прем’єр-Нива».

Учасники змагань мріють виступати на рівні майстрів, а поки що планують підвищувати майстерність в аматорських баталіях.

– Поки ми змагаємося в міських і обласних футбольних турнірах серед аматорів. Мріємо виступати й на професійному рівні, – поділилися випускники ДЮСШ «Прем’єр-Нива» Ярослав Ванжула і Євгеній Паньковецький.

новорічний турнір з футболу серед молоді

новорічний турнір з футболу серед молоді

SHARE