nocvn5081

Вікторія Знак з Могилева-Подільського в 16 років стала судити футбольні матчі. Спочатку обслуговувала змагання дитячо-юнацької футбольної ліги, ігри обласного рівня, першу лігу чемпіонату України серед жінок. Там вона здобула цінний досвід, добре себе проявила. Зараз 23-річна Вікторія є асистентом арбітра (боковим суддею) вищої, найсильнішої, ліги жіночого чемпіонату країни. І водночас судить вищу лігу чемпіонату Вінниччини серед чоловіків.

– Колись деякі футболісти і вболівальники обурювалися моєю роботою в ролі асистента арбітра. Мовляв, не личить дівчині судити чоловіків. Але згодом всі звикли. Адже мій суддівський стаж нараховує вже сім років, – каже Вікторія Знак.

 Віка в п’ятому класі захопилася футболом. Грала за рідний ФК «Сугатинка» (с. Сугаки Могилев-Подільського району). Разом з цією командою двічі була бронзовою призеркою і одного разу віце-чемпіонкою всеукраїнських «колосівських» змагань.

– Після того, як я закінчила школу, наша футбольна команда розпалася. Дівчата розійшлися по іншим клубам. Я не хотіла прощатися з футболом і водночас не збиралася переїздити. На одному з турнірів, в Кременчуці, побачила жінку-рефері. І вирішила наслідувати її приклад, – згадує Вікторія Знак.

За обслуговування футбольних матчів Вікторія отримує не дуже великі гонорари. На ці гроші прожити неможливо, тому дівчина має інший фах. Вона є кореспонденткою районної газети в Могилеві-Подільському, де зараз мешкає.

До речі, окрім Вікторії Знак, на Вінниччині є ще один футбольний рефері найвищого рівня. Ігор Маковей працює асистентом арбітра Прем’єр-ліги чемпіонату України з футболу.

Взагалі в нашій області нині є близько 50 кваліфікованих футбольних суддів – з Вінниці, Козятина, Калинівки, Тульчина тощо. Їхньою підготовкою опікується суддівський комітет про обласній федерації футболу.

– Наш комітет регулярно проводить навчально-тренувальні збори суддів, завдяки чому постійно зростає їхній рівень. Обласна федерація футболу гарно екіпірувала арбітрів. Зокрема, кожному надали п’ять комплектів форми різних кольорів (використовуються в залежності від форми гравців), два комплекти спеціального суддівського взуття, свисти, штрафні картки тощо, – розповів голова комітету арбітрів Вінницької обласної федерації футболу Михайло Куниця.

SHARE