Як відомо, хокеїсти на траві взимку не відпочивають, а переходять у зал. Там проводяться офіційні змагання з індорхокею – зимового різновиду цього олімпійського виду спорту. Тому у першу чергу головний тренер національної збірної Павло Мазур звернув увагу на відсутність у Вінниці залу стандартних розмірів зі стандартним покриттям для індорхокею. Через це вінницьким хокеїстам доводиться взимку щоденно їхати до райцентру Літин і тренуватися у великому залі тамтешньої ДЮСШ, де покриття також далеко від ідеального. Але Володимир Барецький розповів, що у місті над Бугом за підтримки обласної влади планується облаштування критої арени з трибунами на 2–3 тисячі місць спеціально для ігрових видів спорту.

Ще одна проблема, на яку вкотре було звернуто увагу – відсутність гідної конкуренції у внутрішніх чемпіонатах як з ідорхокею, так і хокею на траві. Проблему ігрової практики на високому міжнародному рівні можна було б вирішити шляхом участі у відкритому чемпіонаті Росії, як це робить провідний вітчизняний клуб по хокею з шайбою «Донбас». «ОКС» давно запрошують взяти участь в цьому турнірі, але фінансового ресурсу на це наразі немає. Проте вінничани вже три сезони поспіль беруть участь у Кубку Співдружності за участю кращих команд  України, Росії і Білорусі. І цього року вдруге поспіль виграли цей престижний трофей.

– У Кубку Співдружності ми переграємо професійні команди. При цьому наша «ОКС» є любительським клубом, де гравці взагалі не отримують зарплатні, а лише кошти на харчування під час тренувань, зборів і змагань, – наголошує Павло Мазур.

Водночас головний тренер національної збірної України підкреслив, що у 2012 році український хокей на траві зробив крок уперед. У пергу чергу йшлося, що «жовто-блакитна» команда вперше в своїй історії взяла участь у передолімпійському відбірному турнірі в Дубліні (Ірландія). На Олімпіаду-2012 наші хокеїсти не потрапили, хоча й дали бій командам з економічно розвинених країн. За словами Павла Мазура, на більше поки що складно було розраховувати, адже матеріальна база у наших конкурентів – на два порядки краща. Наприклад, у Південній Кореї понад 100 сучасних хокейних полів, а в Україні лише одне – у Вінниці. Проте чоловічий український «трав’яний» хокей регулярно прогресує, про що красномовно свідчать зміни у світовому рейтингу національної збірної. Останній олімпійський цикл збірна України розпочинала на 47-й позиції, а зараз посідає 25-у сходинку у світовому рейтингу (12-е – в європейському рейтингу). Минулого року збірна України вперше подолала перший етап Світової Ліги (нового змагання за участю національних команд) і цього року змагатиметься у другому етапі вже з представниками не лише європейського континенту. Зважаючи на ці успіхи, як наголосив головний тренер молодіжної збірної України і вінницького ХК «ШВСМ-Олімпія-Динамо» (віце-чемпіона країни) Микола Касянчук, збірна команда України наступного разу обов’язково побореться за путівку на Олімпійські ігри.

До речі, участь національної збірної у передолімпійському відборі-2012, підготовчому міжнародному турнірі до нього у м. Бра (Італія) і виступ у першому раунді Світової Ліги були повністю профінансовані з Державного бюджету України і жодної копійки з місцевого бюджету на це не виділялося. Павло Мазур побажав представникам інших видів спорту Вінниччини у цьому плані брати приклад з хокеїстів.

Також на підсумковому засіданні обласної федерації цінними подарунками нагородили тренерів і спортивних функціонерів, які роблять вагомий внесок у зростання рівня вітчизняного хокею на траві. Грошовою премією відмітили найкращого хокеїста Вінниччини (фактично й країни) Артема Озерського. Він є кращим бомбардиром і всіх чемпіонатів України, і національної збірної (на більшості міжнародних турнірів).

  

SHARE