Першого листопада стартував чемпіонат України з баскетболу (у вищій лізі) серед жінок. «Вінницькі Блискавки» (головний тренер Олександр Аносов) після 4 років перерви знову виступають в еліті.

На І етапі 14 кращих клубів України розподілені на три групи – «А», «Б», «В». Грають у групах в 2 кола. Наші дівчата – в групі «Б». Їх суперницями є ДВУФК (Дніпропетровськ), “Кондиціонер” (Харків) і “Динамо – НПУ” (Київ).

В групі «А» 5 команд – з міст Івано – Франківськ, Рівне, Тернопіль і Львів (2 колективи). У групі «В» теж 5 клубів – з міст Херсон, Бердянськ, Миколаїв, Одеса (2 колективи). На 2 етапі 6 найкращих команд (по 2 з групи) розіграють призові місця.

Наша команда вдало розпочала – одразу в двох домашніх матчах перемогла – 55:36 (14:4, 11:9, 16:7, 14:16) і 64:32 (15:13, 21:9, 11:4, 17:6). Суперником вінничанок була команда «Кондиціонер» (Харків), яка є базовою для формування збірної України серед баскетболісток з вадами слуху. В 2013 році харків’янки в складі національної команди здобули у Софії (Болгарія) «срібло» на Дефлімпійських Іграх.

Обидва матчі проти «Кондиціонеру» проходили з беззаперечною перевагою наших дівчат. При цьому було помітно, що резерви для підсилення гри у вінничанок є – йдеться про точність дальніх кидків та кидків з-під щита. Спортивна зала була переповнена вболівальниками, які щиро підтримували нашу команду. «Блискавки» грали в такому складі: Ірина Жмурко, Вікторія Хом’як, Сінтія Омобоогундже (всі три входять до молодіжної збірної України), Вікторія Ільчишина, Катерина Щерба, Катерина Тетерук, Марія Муляр, Ольга Захарук, Дар’я Ненаглядова, Ірина Кравцова (капітан).

На змаганнях були присутні голова відділення НОК України Вінницької області Павло Хникін, начальник управління сім’ї, молоді і спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський, його заступник Олександр Олійник і заступник голови спорткомітету Вінницької міської ради Роман Семчук.        

 

чемпіонат України з баскетболу (у вищій лізі) серед жінок

чемпіонат України з баскетболу (у вищій лізі) серед жінок

 

SHARE