Інтерв’ю виконавчого директора обласної федерації футболу Михайла Прозоровського

Фінішувало перше коло чемпіонату Вінницької області з футболу (вища ліга) серед аматорів. Після нього впевнено лідирує команда «Патріот» (Кукавка, Могилів-Подільський район), минулорічний чемпіон першої ліги. Змагання поновляться навесні.

Про підсумки першого кола та взагалі про стан гри № 1 в регіоні розповів виконавчий директор Вінницької обласної федерації футболу Михайло Прозоровський.

– Головне, що вдалося зберегти кількість учасників чемпіонату області, незважаючи на кризу в державі. У нашій вищій і першій лігах загалом виступає 23 колективи. Тим часом у сусідніх Житомирській і Хмельницькій областях значно менше аматорських команд, – каже Михайло Прозоровський. – Лідерство клуба з Кукавки – не випадковість. Адже в цьому колективі грають близько восьми гравців, які мають досвід виступів в командах майстрів. Це вінничани Андрій Веретинский і Андрій Заводян, Анатолій Подгаєвський (пройшов школу професійного футболу Молдови) та інші. Тим часом з чинного чемпіона області «Шляховика» (Погребище) пішло кілька провідних виконавців. Приємно, що реанімували ФК «Поділля», який був багаторазовим чемпіоном області. За ФК «Вінниця» грає багато перспективної молоді, тобто тренери працюють на перспективу. Через півроку-рік ця команда демонструватиме значно кращі результати

 

– Михайле Павловичу, минулими вихідними за сніжної і прохолодної погоди пройшли матчі обласного чемпіонату. За якої температури все ж можуть скасувати гру?

– Відомий вираз: «Гра відбудеться за будь-якої погоди». Раніше матчі скасовували за -15 градусів, тепер цієї норми немає. Рішення ухвалюють арбітри, зважаючи на те, щоб погода не нашкодила здоров’ю спортсменів. До речі, всі команди Прем’єр-ліги мають поля з підогрівом, який включають за кілька днів до матчу. 

    

– Болюче запитання. Які перспективи відродження професійного ФК у місті над Бугом?

– Обласна федерація в міру своїх можливостей постійно працює в цьому напрямку, це є нашим пріоритетом. На тему перспектив реанімування професійного клубу останнім часом відбулося п’ять засідань виконкому, а також спільне засідання з керівництвом спортуправління ОДА. За їх підсумками ми неодноразово зверталися до місцевої влади за підтримкою. Але без допомоги бізнесових структур не обійтися, адже для гідного існування команди другої професійної ліги необхідно мати мінімальний річний бюджет на рівні п’яти мільйонів гривень. 

  

– Триває відтік перспективних юних футболістів …

– В інші регіони забирають талановитих гравців з Вінниці і районів, починаючи вже з 12 років. Деякі з них вже грають за професійні клуби. Наприклад, вихованець Калиновського футболу Віталій Буяльський нині виступає за першу команду київського «Динамо», а Віктор Циганков (син екс-воротаря вінницької «Ниви») був у молодіжному складі «динамівців». Вихованці вінницького футболу є в «Шахтарі», «Металісті», «Карпатах» та інших іменитих командах.

Щоб припинити цей процес, ми пропонували створити у Вінниці спортивний інтернат для ігровиків (на базі педліцея). Це питання було б значно легше вирішити, якщо б у місті над Бугом була футбольна команда майстрів.

 

– Оцініть рівень вінницького жіночого футболу.

– Сильних футболісток традиційно готують у Хмільнику, Сугаках (Могилів-Подільський район), Козятинському районі, Тульчинській школі-інтернаті і Вінниці. За підсумками обласних змагань створюємо збірну, які бере участь у всеукраїнських змаганнях.

До речі, провідна вихованка вінницького футболу Ірина Кочнєва грала за збірну України і чернігівську «Легенду», в складі якої стала віце-чемпіонкою країни. Я допоміг цій талановитій спортсменці зробити професійну кар’єру, надавши відповідні рекомендації функціонерам національної збірної і профільного Міністерства.

До речі, зараз на перегляді в «Легенді» знаходяться кілька провідних футболісток Тульчинської школи-інтернату.  

                 

– Ви працюєте делегатом Федерації футболу України на матчах Прем’єр-ліги. Які функції виконуєте?

– Делегати відповідають за підготовку і проведення матчів. І в першу чергу за безпеку гравців, суддів і вболівальників. Ми плідно співпрацюємо з органами МВС і власними службами безпеки ФК. Делегатом я працюю другий рік, а до цього був інспектором ФФУ. Згідно із регламентом, делегатам підпорядковуються і судді, і інспектори (спостерігачі) матчів. Минулого тижня я працював делегатом на кубковій грі у Дніпропетровську між «Дніпром» і «Волинню». На неї завітали понад 5 тисяч вболівальників, безпеку яких забезпечували 100 міліціонерів і 95 стюардів.

В основному обслуговую матчі команд Прем’єр-ліги. Наприклад, цього року я був делегатом на фіналі Кубку України між «Динамо» і «Шахтарем», який проходив у Полтаві.  

 

– Скільки ще вінничан є делегатами, інспекторами і суддями  всеукраїнського рівня?

– Це також є одним з пріоритетних напрямків роботи обласної федерації. Нині Ігор Павленко і Володимир Олександренко  є спостерігачами матчів професійних команд, а Петро Король і Віктор Коваленко працюють спостерігачами в дитячо-юнацькій футбольній лізі України і аматорському футболі.

 

– Взимку замість футболу буде футзал. Які змагання проводитиме?

– З січня по березень пройдуть обласні фут зальні першості серед дитячих, аматорських, ветеранських, дівочих і жіночих команд. На жаль, нових залів немає, а старі не повною мірою відповідають сучасним вимогам. Переважно доводиться грати на майданчиках районних ДЮСШ, а у Вінниці – в СКА і на «Терміналі».   

 

 

Турнірна таблиця чемпіонату Вінницької області 2014/2015 років з футболу (вища ліга) після першого кола

  Команда І В Н П М О
1 ФК «Патріот» (Кукавка)  9  8  1  0  42:5  25
2 ФК «Поділля» (Кирнасівка)  9  7  1  1  23:8  22
3 ФК «Шляховик» (Погребище)  9  5  3  1  21:14  18
4 ФК «Факел» (Липовець)  9  5  2  2  16:6  17
5 ФК «Вінниця» (Вінниця)  9  4  2  3  22:7  14
6 ФК «Козятин» (Козятин)  9  2  2  5  11:19  8
7 ФК «Юхимівка» (Юхимівка)  9  2  1  6  15:26  7
8 ВО ДЮСШ (Вінниця)  8  2  0  6  5:24  6
9 ФК «Авангард-Енергія» (Ладижин)  8  1  2  5  8:25  5
10 ФК «Жмеринка» (Жмеринка)  9  1  0  8  12:41  3

 

 

 

SHARE