Як зазначив 15 жовтня на прес-конференції заступник начальника управління з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької ОДА Олександр Олійник, футбол в нашій області є найбільш масовим видом спорту. Ним займається понад 6 тисяч юних вінничан. Вони тренуються в 39 ДЮСШ, де є відділення футболу. Причому 38 з цих спортшкіл – державних, і лише одна – приватна («Нива-Світанок» у Вінниці).

– Обласна федерація футболу – громадська організація, яка працює згідно із договором із управлінням з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької ОДА. Нам делеговано проведення всіх футбольних змагань в області. Відповідно до календарного плану, організовуємо щороку близько 80 заходів. Наприклад, в 2013 році в обласних змаганнях взяли участь понад 15 тисяч футболістів, а за ними спостерігали понад 150 тисяч глядачів, – розповів виконавчий директор Федерації футболу Вінницької області Михайло Прозоровський. – Окрім того, в 18 районах проводяться власні першості – з великого футболу і футзалу. 

До обласної Федерації футболу входять 30 колективних членів, 20 районних і міських федерацій. Налагоджена плідна співпраця з обласною організацією спорттовариства «Колос».

– За сприяння «колосівців» ми почали створювати при селищних радах юридично оформлені колективи фізкультури, які в першу чергу культивуватимуть футбол. Цей проект вперше почали реалізовувати в Тростянецькому районі. Згодом плануємо розповсюдити його на всю область,  – відзначив Михайло Прозоровський.

Михайло Павлович назвав пріоритетні напрямки в роботі – розвиток дитячо-юнацького, аматорського, інвалідного і жіночого  футболу. Також обласна федерація футболу дбає про відродження у місті над Бугом команди майстрів. 

Футбольних функціонерів хвилює стан спортивної інфраструктури в регіоні. Сьогодні на Вінниччині є лише 42 стадіони, які відповідають вимогам проведення змагань. Згідно з державною програмою, на Вінниччині регулярно будуються майданчики для ігрових видів спорту зі штучним покриттям. В процесі реконструкції НСК «Олімпійський» з нього на Вінниччину було вивезено 10 тисяч індивідуальних пластикових сидінь, які були розподілені по районним аренам.

Також Михайло Прозоровський звернув увагу на об’єднувальну роль футболу в наші непрості часи:

– Вболівальники футболу і особливо ультрас показали українцям, що в нинішні часи є об’єднавчою силою в суспільстві. Також заняття грою № 1 залучають молодь до здорового способу життя, відволікає її від вулиці.   

SHARE