Збірна Вінниччини з веслувального слалому успішно виступила на трьох поспіль чемпіонатах України, які пройшли в с. Мигія (Миколаївська область). Слаломісти долали ділянку Південного Бугу з порогами. При цьому заборонялося торкатися водних воріт, за що нараховувалися штрафні секунди.

Основу нашої команди, до якої входили понад 40 спортсменів,  складали вихованці МДЮСШ № 2 міста над Бугом. З фінансуванням поїздки допомогли голова спорткомітету Вінниці Сергій Краєвський і начальник облспортуправління Сергій Дідик.

– В Мигії наші вихованці мешкали в наметовому містечку протягом аж 39 діб. За цей час вони і потренувалися, і позмагалися, і добре відпочили. Адже клімат на тій ділянці Південного Бугу – ну майже як морський. Також новачки вперше пробували облаштувати намет, самостійно готувати їжу тощо, – каже директор МДЮСШ № 2 Максим Фільварків. 

За підсумками дорослого чемпіонату України формувався склад національної збірної, яка готуватиметься до чемпіонату світу і боротиметься за олімпійські ліцензії. Тут вінницька збірна посіла друге місце, пропустивши попереду харків’ян. За словами Максима Фільваркова, могли виступити й краще. Але далася взнаки зміна поколінь у нашій дорослій збірній. В індивідуальному заліку вінницькі спортсмени і водночас тренери Сергій Горілчаний і Євген Туркенич підіймалися на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. Причому в найскладнішому класі – каное-двійці. 300-метрівку наші чемпіони подолали за 2,5 хвилини.

– Суміщати тренерську роботу і виступи в змаганнях непросто. Але нам це вдається. Двічі в день проводжу тренування, а ще одного разу займаюся слаломом для себе. Мені лише 23, і я можу ще багато років брати участь в чемпіонатах. Обмежень за віком в нашому виді спорту немає – можна виходити на дистанцію і в 40, і у 50 років, – повідомив старший тренер з веслувального слалому МДЮСШ № 2 Сергій Горілчаний.

– Виграти в харків’ян було непросто. Їхній човен був значно кращим. Але ми продемонстрували волю до перемогу, адже  прагнули показати гарний приклад своїм вихованцям, – розповів тренер МДЮСШ № 2  Євген Туркенич. – Вибрали вірну тактику на чемпіонат. Зокрема, не викладалися повністю в кваліфікації і півфіналі. І таким чином зекономили сили на фінал, в якому взяли участь десять найкращих екіпажів. 

– Головні конкуренти з Харкова задля перемогли в перегонах каное-двійок понад місяць тренувалися в Празі. Горілчаний і Туркенич такої можливості не мали, але на Миколаївщині вони підготувалися не гірше, – сказав Максим Фільварків. – Також відзначу юних Олега Кокуса, Артема Юрченка і Максима Рудого, які боролися на-рівних проти дорослих чоловіків. А 17-річний Олексій Дячук на цьому змаганні виграв «бронзу» і виконав норматив майстра спорту України.

Тренер МДЮСШ № 2 Ірина Варламова є наставником збірної Вінниччини серед дівчат. На жіночому чемпіонаті України вона виступала в човні-трійці (разом зі своїми 15-річними вихованками Оленою Ніходовською і Вікторією Криштофович) і здобула срібну медаль. 

– Юні Олена Ніходовська, Катерина Кривонос і Вікторія Криштофович здобули низку нагород на останніх чемпіонатах України. Вони вже перемагають і дорослих спортсменок., – наголошує Ірина Варламова. –  Останнім часом в нашій ДЮСШ суттєво покращився інвентар для слалому. Закупили нові човни, весла, жилети, шоломи тощо. Через це результати наших спортсменок регулярно зростають.

В чемпіонаті країни серед молоді Вінницьку область представляла збірна в повному складі. Вона посіла перше місце в дуже напруженій боротьбі, випередивши команди Києва, Львова, Харкова, Сум, Дніпропетровська і Миколаївської області.  На юніорському чемпіонаті країни вінницька збірна знову виграла командну першість. Золотими медалістами в особистому заліку на цих двох змаганнях стали Олексій Дячук, Олег Кокус, Артем Юрченко, Костянтин Руденко, Максим Рудий, Олексій Ковальський, Ігор Трофімов, Вадим Юр’єв, Дмитро Павленко, Сергій Варич і Дмитро Кульбіда.

 

Чемпіонат України з веслувального слалому 2014

Чемпіонат України з веслувального слалому 2014

Чемпіонат України з веслувального слалому 2014

Чемпіонат України з веслувального слалому 2014

 

SHARE