В Бердичеві (Житомирська область) відбувся традиційний міжнародний турнір групи “А” з боксу на призи братів Кличків. Вихованці Вінницької обласної школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ) здобули там чотири медалі.

 

Дагестан виступав під власним прапором

– Сподобалася гарна організація турніру. Посприяли благодійний фонд Кличків і фан-клуб знаменитих братів. На жаль, цього разу через складну ситуацію в Україні команд було менше, ніж зазвичай. Не приїхав традиційний учасник – збірна Росії. Але був представлений суб’єкт РФ – Дагестан, який виступав під власним прапором, – розповів тренер збірної України серед боксерів до 22 років, вінничанин Сергій Глущенко. 

Німці дебютували в змаганні і виграли золоту медаль у найважчій ваговій категорії – понад 91 кг. Також на ринг виходили боксери Грузії і Молдови.

В командному заліку перемогла збірна України. Її представники здобули  найвищі нагороди в  дев’яти з десяти вагових категорій.

 

Всі вінничани – в призах

Вінницьку ШВСМ представляли чотири боксери. Всі вони увійшли в число призерів. У ваговій категорії до 69 кг переміг Олексій Токарчук, у вазі 56 кг срібло здобув Микола Вацак, у вазі 64 кг другим став Віталій Терещук, а у категорії 75 кг бронзову медаль виборов Дмитро Горбульський.   

– Всі наші призери вже цієї осені матимуть право боксувати на чемпіонаті України серед чоловіків до 22 років. Тобто переходять у дорослий бокс. Вони стануть гарним підкріпленням нашій чоловічій команді, матимуть гарні перспективи, – підкреслив Сергій Глущенко. 

Нагороди призерам вручав славетний чемпіон світу з професійного боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO, IBF, IBO Володимир Кличко. Він відзначив, що рівень боксу, як любительського, так і професійного, в нашій країні зростає. І нинішня молодь краща, ніж було його покоління.

Міський голова Бердичева Василь Мазур висловив вдячність Володимиру та Віталію Кличкам за підтримку у проведенні змагань та подарував чемпіону гігантського черевика. Кличко-молодший із задоволенням прийняв «туфлю на виріст» та відповів подарунками для спонсорів і організаторів турніру.

 

Вкрадена перемога

17-річний кандидат у майстри спорту Дмитро Горбульський на змаганнях представляє ШВСМ і обласне управління з фізичного виховання Міносвіти і науки. Займається під керівництвом заслуженого тренера України Віктора Січкарука і Сергія Глущенка. Закінчив школу № 27 , що на Тяжилові. Збирається поступати до Вінницького національного технічного університету.   

– Медаль у Бердичеві – моє найбільше досягнення в спортивній кар’єрі. До цього також був призером чемпіонатів України і міжнародних змагань, – розповідає Дмитро Горбульський. –  Рівняюся на молодих українських зірок – Василя Ломаченка і Олександра Усика. Займаюся боксом три роки. Перейшов на нього з футболу.   

В турнірі на призи Кличків Дмитро Горбульський провів два бої. В першому впевнено переміг хмельничанина з рахунком 3:0. Другий боксував з Петром Івановим (Чернігівська область). На думку боксера і його тренера, Дмитро Горбульський переважав в кожному з раундів, але арбітри вирішили інакше і зарахували вінничанину поразку з рахунком 1:2.      

– Дмитро Горбульський в півфіналі боксував з невеличкими помилками. Але жодної частини бою він не програв. Цей поєдинок судили арбітри з далекого зарубіжжя – Німеччини і Чехії. Про упередженість мови немає, але в цих рефері своєрідне бачення боксу. Ми не протестували. Відеозапису поєдинків не було. До того ж з недавнього часу протести на дії бокових суддів подавати заборонено, лише можна скаржитися на рефері в ринзі, – пояснив Віктор Січкарук. 

 

Кузня чемпіонів

Директор ШВСМ Андрій Корнійчук наголосив, що вихованці відділення боксу постійно прогресують. Причому деякі них навіть мають олімпійські перспективи.

– Особливо зверну увагу на Дениса Козарука, який нещодавно здобув престижний Кубок Лімасола на Кіпрі. Цей вихованець Глущенка і Січкарука є реальним кандидатом на поїздку на наступні Олімпійські ігри в Бразилії. Серед наших вихованців є також чимало перспективних боксерів, які здобували медалі на юнацьких чемпіонатах України, – прокоментував Андрій Корнійчук.    

 

Підсумки турніру на призи Кличків

 

До 49 кг.

1 – Дмитро Чулячеєв (Бердичів, Україна)

2 – Юліан Іванов (Молдова)

3 – Юрій Григорощук, Сергій Федоров (Україна)

До 52 кг.

1 – Жермен Шимірімана (Україна)

2 – Олексій Кривець (Бердичів, Україна)

3 – Андрій Тишковець, Єгор Крупник (Україна)

До 56 кг.

1 – Ростислав Кравченко (Україна)

2 – Микола Вацак (Україна, Вінниця)

3 – Андрій Утерен (Молдова), Уча Мансурадзе (Грузія)

До 60 кг.

1 – Артур Тригода (Україна)

2 – Володимир Федорак (Україна)

3 – Михайло Квасюк (Молдова), Уча Гурулі (Грузія)

До 64 кг.

1 – Віктор Петров (Україна)

2 – Віталій Терещук (Україна, Вінниця)

3 – Іван Петров, Мирослав Іщенко (Україна)

До 69 кг.

1 – Олексій Токарчук (Україна, Вінниця)

2 – Андрій Терегеря (Україна)

3 – Сергій Чайка, Михайло Котенко (Україна)

До 75 кг.

1 – Равіль Гаджиєв (Україна)

2 – Петро Іванов (Україна)

3 – Шахабудді Агурієв (Дагестан), Дмитро Горбульський (Україна, Вінниця)

До 81 кг.

1 – Ярослав Дацко (Україна)

2 – Олександр Конюхов (Україна)

3 – Олег Танчин, Андрій Што (Україна)

До 91 кг.

1 – Мартон Роберт (Україна)

2 – Володимир Полюхович (Україна)

3 – Ярослав Данчин, Любомир Пінчук (Україна)

91+ кг.

1 – Кадіру Петер (Німеччина)

2 – Костянтин Пінчук (Україна)

3 – Богдан Гревцов (Україна)

.

міжнародний турнір групи “А” з боксу на призи братів Кличків у Бердичеві

міжнародний турнір групи “А” з боксу на призи братів Кличків у Бердичеві

міжнародний турнір групи “А” з боксу на призи братів Кличків у Бердичеві

міжнародний турнір групи “А” з боксу на призи братів Кличків у Бердичеві

 

SHARE