Як відомо, спорт не може бути цілком поза політикою. Вже відчули це й вінницькі спортсмени. Зокрема, хокеїсти на траві.

Підготовка до чемпіонату Європи

12–16 травня у Вінниці, на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку, пройдуть чотири контрольних матчі між збірними України і Азербайджану з хокею на траві. Початок – о 17.00. Вхід – вільний. 

Ці поєдинки мають замінити ігри першого турі Кубка Співдружності, який пройде в ці ж терміни. Адже вінницька команда «Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ», що є основою національної збірної, вирішила бойкотувати турнір.

– Матчі з Азербайджаном ми проведемо без легіонерів. Перевірятимемо лише хокеїстів вітчизняних клубів, – сказав головний тренер збірної України з хокею на траві  і команди «Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ» Павло Мазур. – Такі ігри для нас є дуже важливими, адже ми відмовилися від участі в Кубку Співдружності з політичних міркувань. За допомогою спарингів з сильним суперником нам необхідно готуватися до клубного чемпіонату Європи, який пройде в Кальярі (Італія) з 5 по 11 червня.

Бойкот – колегіальне рішення

Рішення бойкотувати Кубок Співдружності було ухвалено колегіально. Його підтримало керівництво клубу «Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ», національної збірної, хокейної федерації та місцеві спортивні керівники.

– Перший тур Кубка Співдружності було заплановано провести у Вінниці, а другий (заключний) – в Електросталі (Московська область). Але росіяни і білоруси відмовилися їхати в Україну.  Стартовий тур перенесли до Бресту. Тому ми наполягали, щоб і останній тур понесли з Росії в Білорусь, в Мінськ. На жаль, нам не пішли назустріч, залишивши його у Підмосков’ї, – інформує Павло Мазур. – Ще одна поважна причини нашої відмови – фінансова. Під час планування річного бюджету ми не планували поїздку на перший тур до Бресту, адже він мав пройти у Вінниці.

“Це вже не Кубок Співдружності …”

– Павле Михайловичу, в майбутньому ваш клуб планує брати участь в Кубку Співдружності?

– Подивимося. Поки що зрозуміло одне – цей турнір більше не має морального права називатися Кубком Співдружності.

– До речі, кількість учасників нинішнього турніру цього року не зменшилася …

– Чемпіон Казахстану дебютує в Кубку Співдружності. Але він мав грати не замість «Олімпії-Колоса-Секвої-ШВСМ», а просто стати п’ятою командою в турнірі.  

 

SHARE