З 5 по 12 березня в Баку (Азербайджан) відбувся міжнародний турнір з боксу класу «А» «Великий шовковий шлях».

В ньому взяли участь представники дев’яти країн світу, серед яких були не лише бійці з СНД, але й екзотичного Катару. Загалом на ринг виходили 107 боксерів.

У ваговій категорії до 49 кг виступав 23-річний майстер спорту міжнародного класу з Вінниці Денис Козарук. Він виборов срібну нагороду, а в якості призу отримав від організаторів DVD-плейєр.  

Денис Козарук провів у Баку два бої. В стартовому переміг представника Росії – технічним нокаутом в другому раунді. До речі, за словами Дениса Козарука. між українськими і російськими боксерами зберігаються товариські стосунки, незважаючи на складну політичну ситуацію.

В другому поєдинку вінничанин здолав місцевого боксера за очками. На жаль, в цьому бою Денис отримав травму руки, через що не просто міг вийти на фінальний бій проти опонента з Киргизії. 

– Ми переглядали попередні поєдинки мого суперника по фіналу. І, думаю, перемогти його мені було по силам, – сказав Денис Козарук.  

Перший наставник Дениса Козарука – тренер ДЮСШ Вінницького району Олександр Чижик. Зараз боксер тренується в обласній Школі вищої спортивної майстерності, представляє й обласну раду спорттовариства “Динамо”. Ним опікуються заслужений тренер України Віктор Січкарук і Сергій Глущенко.  

На жаль, “срібло” Козарука – єдина медаль нашої команди на турнірі. 

– Україну представляла збірна чоловіків не старше 22 років, причому не в основному складі. Проти нас виступали найсильніші дорослі боксери різних країн. Тому наші спортсмени хоча й не перемогли, але здобули безцінний досвід, – прокоментував підсумки тренер збірної України з боксу серед чоловіків до 22 років вінничанин Сергій Глущенко.

Українцям сподобалася організація турніру в Баку. За словами Сергія Глущенка, бокс в Азербайджані дуже котується, у нього держава вкладає значні кошти. Недарма в цій країні є призери чемпіонатів світу та Олімпійських ігор з цього виду спорту. Тренує збірну Азербайджану з боксу український фахівець – перший тренер братів Кличків Вадим Золотарьов. А у Всесвітній серії боксу з успіхом виступає команда “Бакинські вогні”. Спорту в Азербайджані взагалі приділяють чимало уваги. 

– В Баку нині багато будується, причому й спортивних об’єктів. Наприклад, олімпійське містечко та стадіон, на якому в 2015 році відбудуться перші Європейські ігри (на кшталт панамериканських чи азіатських). Також у столиці майже всюди відчувається запах … нафти. Напевно, її добувають навіть в межах міста, – звернув увагу Сергій Глущенко.

Денис Козарук – фіналіст турніру «Великий шовковий шлях»

Денис Козарук – фіналіст турніру «Великий шовковий шлях»

Денис Козарук – фіналіст турніру «Великий шовковий шлях»

Денис Козарук – фіналіст турніру «Великий шовковий шлях»

Денис Козарук – фіналіст турніру «Великий шовковий шлях»

 

 

SHARE