У Вінницькому дитячому будинку “Гніздечко” діє секція єдиноборств, яку веде вчитель фізкультури цього навчального закладу Вадим Басюк. В основному він навчає дітей боксу, а також елементам інших контактних видів спорту: карате, кікбоксінгу тощо.  

Бердичів після Америки

Раніше Вадим Басюк готував лише призерів місцевих змагань. Наприклад, нинішній вихованець “Гніздечка” Владислав Бойко тричі був чемпіоном міста серед юнаків з боксу. Але останнім часом представники дитбудинку почали проявляти себе і на всеукраїнському рівні.

В лютому в Бердичеві (Житомирська область) пройшов регіональний етап чемпіонату України з боксу серед юнаків 2000– 2001 р.н. Там на ринг виходили боксери з Києва, Київської, Житомирської і Вінницької областей. 

Відзначився 12-річний вихованець Вінницького дитячого будинку “Гніздечко” Дмитро Мошковський. Він став бронзовим призером (у ваговій категорії 35,5 кг) і здобув путівку до фінального етапу чемпіонату, який має пройти в Криму. Там також від Дмитра Мошковського чекають медалі.

– До змагань в Бердичеві Дмитрик готувався дуже мало, адже незадовго до цього він прилетів в Америки, де перебував у місцевій родині (разом з кількома іншими вихованцями “Гніздечка”). Зрозуміло, через тривалу відсутність тренувань він дещо втратив форму. Тому основну ставку ми зробили не на технічні елементи боксу, а на наполегливість і характер Дмитра, – сказав Вадим Басюк.

Все життя – боксу

– Я здобув медаль в Бердичеві тому, що не боявся суперників, був впевнений у собі. На мою думку, в бою завжди легше, ніж на тренуваннях, – поділився Дмитро Мошковський.

Дмитро родом з Гайсинського району. Має батьків, але родина є неблагополучною. Тому й опинився в дитбудинку. Хлопець займається боксом 3,5 роки. Мріє присвятити цьому виду спорту своє життя.

– Коли виросту, обов’язково стану тренером з боксу, – наголошує юнак. 

Тренують Дмитра одразу два наставники. У секції єдиноборств “Гніздечка” займається під керівництвом Вадима Басюка, а в бокс-клубі “Олімпійські резерви” ним опікується Артем Базюк. Загалом виходить шість тренувань на тиждень. 

Мобільний – за медаль

На шляху сходження Дмитра Мошковського підтримує обласний фонд “Здорова нація”. Першого березня за те, що юнак виграв медаль на регіональному чемпіонаті України, благодійники презентували йому сучасний мобільний телефон. 

– В дитячих будинках мають активніше розвивати спорт, а не лише фізичну культуру. Юнакам і дівчатам, які перебувають в складних життєвих обставинах, мають надавати можливість проявити себе на змаганнях. Адже такі діти, як правило, дуже наполегливі і можуть досягати неабияких висот у спорті. Дмитро Мошковський може слугувати як раз таким яскравим прикладом, – сказав президент благодійного фонду “Здорова нація” Вадим Кудіяров.

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

Дмитро Мошковський - бронзовий призер

 

 

SHARE