Останнім часом ширилися чутки про нібито причетність спортивних керівників і тренерів Вінниччини до організації формувань “тітушок” спортивної зовнішності, які вчиняли правопорушення під час нещодавнього силового протистояння у столиці.

Перевіряють цю інформацію і правоохоронні органи. На жаль, нині для багатьох синонімами слова “спортсмен” є “тітушка” та “хуліган”.

Спортивна громада засуджує силові дії.

Вчора, 24 лютого, у конференц-залі готелю «Поділля» з цього приводу була оприлюднена спільна заява колегії управління з питань фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації, виконкому обласного відділення Національного олімпійського комітету України, керівників обласних спортивних організацій, громадських організацій фізкультурно-спортивного спрямування, провідних спортсменів Вінниччини та ветеранів фізичної культури і спорту. Вів захід начальник спортуправління Вінницької облдержадміністрації, екс-рекордсмен світу з важкої атлетики Сергій Дідик.

Йшлося, що місцева спортивна громада засуджує силові дії проти мирних громадян України під час проведення мирних мітингів та громадських акцій.

– На превеликий жаль, серед тих, хто застосовував фізичну силу проти мирного населення було чимало молодиків спортивної зовнішності, які називали себе «спортсменами», а фактично не мають ніякого відношення до спорту, – наголошується у спільній заяві, яку зачитав заступник начальника спортуправління Вінницької облдержадміністрації Олександр Олійник.

Не направили жодного спортсмена.

За словами місцевих спортивних керівників, останнім часом спортсмени Вінниччини в різних джерелах інформації безпідставно обвинувачуються у протистоянні мирному населенню в м. Київ. Вони офіційно заявляють, що за весь період протистоянь в столиці для участі у конфлікті не було направлено жодного вінницького спортсмена.

– В цей час вони готувалися або брали участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях або були учасниками обласних заходів. Закликаємо всіх спортсменів Вінниччини і в подальшому неухильно дотримуватись кодексу честі олімпійця України, керуватися ним в особистій і громадській поведінці, основою якого є збагачення і моральне очищення всього суспільства, утвердження цивілізованого способу життя, зміцнення здоров’я української нації, – йдеться у спільній заяві. 

Нелегальні спортзали.

– Ми були вимушені звернутися до ЗМІ в зв’язку з немотивованими закидами на адресу спортсменів, тренерів, президентів спортивних федерацій та інших спортивних організацій Вінниччини. Впевнені, що жоден з них не міг направити своїх вихованців для боротьби з протестувальниками, – додав голова відділення НОК Вінницької області Федір Новік. – Ми виховуємо юнаків і дівчат в дусі спортивної дружби, поваги до старшого покоління і будь-яких політичних чи релігійних поглядів. 

Під час колегії наголошувалося, що справжніх спортсменів цікавлять лише тренування і боротьба на медалі, а не сумнівні підробітки у “гарячих точках”.

– Справжній спортсмен віддає свої сили на тренуваннях, тому йому просто ніколи брати участь в громадських акціях, – сказав Олександр Олійник. 

– Ми не могли посилати своїх професійних спортсменів, вихованців ДЮСШ під кулі, адже вони – гордість Вінниччини. Це – нонсенс. Незрозуміло, хто ці люди, які закидають нам такі дії, – наголосив Сергій Дідик. 

Водночас Сергій Дідик звертає увагу, що на Вінниччині не бракує офіційно незареєстрованих спортивних клубів і секцій. Наприклад, є тренажерні зали в підвалах, де займаються не спортсмени-розрядники, а фізкультурники. Можливо, саме там готували “тітушок”?! Адже місцеві спортивні керівники контролюють лише роботу комунальних спортивних закладів.

Спортивні керівники і тренери Вінниччини заявляють про свою непричетність до формувань “тітушок”

Спортивні керівники і тренери Вінниччини заявляють про свою непричетність до формувань “тітушок”

Спортивні керівники і тренери Вінниччини заявляють про свою непричетність до формувань “тітушок”

 

 

SHARE