1-2 лютого у вінницькому спорткомплексі “Колос” розігрували Кубок області з важкої атлетики серед чоловіків і жінок.

Змагання відбулися за підтримки спортуправління Вінницької облдержадміністрації та обласного благодійного фонду «Здорова нація». Вони мали статус відбору на Кубок України, який пройде у Вінниці з 19 по 22 лютого. 

В змаганнях взяли участь 45 спортсменів. Вони представляли Жмеринку, Тульчин, Вінницький район і дві команди Вінниці. Безумовними лідерами були атлети з обласного центру. Серед звитяг гостей з районів варто відзначити чергову перемогу майстра спорту з Тульчина, призера чемпіонату Європи Любові Кураченко. До речі, вона прагне на наступних стартах підкорити норматив “міжнародника”. Окрім Кураченко, в Кубку взяла участь лише одна жінка – Вікторія Поліщук, яка демонструє результати на рівні першого розряду.

– Відзначу гарні виступи на обласному Кубку Олександра Казмірчука, Георгія Боханова, Дмитра Бабича, Романа Байдацького та Дмитра Громового. Вони та інші переможці готуються до Кубку України, – сказав тренер обласної ДЮСШ “Колос” Іван Лозовський.

– На відміну від багатьох інших видів спорту, у важкій атлетиці немає міжсезоння. Наші провідні спортсмени постійно тренуються і практично не відпочивають між змаганнями. На обласному Кубку непогано себе проявила талановита молодь, вихованці ДЮСШ № 5 Вінницького міського спорткомітету і обласної ДЮСШ “Колос”. Їхні результати постійно зростають. На домашньому Кубку України Вінниця буде представлена двома командами. Тобто ми дамо можливість себе проявити всім нашим лідерам, – наголосив старший тренер збірної області з вадкої атлетики, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу серед студентів Костянтин Соцков.

Співорганізатор Кубку області, президент обласного благодійного фонду «Здорова нація», кандидат в майстри спорту з важкої атлетики Вадим Кудіяров вважає, серед вінницьких важкоатлетів є кілька реальних претендентів на медалі в домашньому Кубку України.

– Водночас рівень розвитку важкої атлетики на Вінниччині не порівняти з рівнем провідних спортсменів Дніпропетровської, Донецької та деяких інших областей. Вважаю, що місцева влада має більше уваги приділяти цьому виду спорту. У Вінниці є кваліфіковані тренери з важкої атлетики, гідна навчально-тренувальна база (зали «Колос», на Центральному міському стадіоні, у кооперативному інституті). Але без відповідної фінансової підтримки у нас навряд чи з’являться нові рекордсмени світу, які були у радянські часи. Адже, щоб досягти хоча б рівня майстра спорту, атлетам треба тренуватися мінімум 3 – 5 років. При цьому їм треба не лише оплачувати відрядження на поїздки, але й закуповувати необхідні фармацевтичні препарати, спортивне харчування тощо, – сказав Вадим Кудіяров. – Наш благодійний фонд тісно співпрацює з федерацією важкої атлетики. Зокрема, ми є партнерами не лише Кубку області, але й Кубку України. Закупляємо медалі, призи та беремо на себе деякі інші витрати.

Кубок області з важкої атлетики серед чоловіків і жінок

Кубок області з важкої атлетики серед чоловіків і жінок

Кубок області з важкої атлетики серед чоловіків і жінок

 

 

SHARE