Підсумки чемпіонату Європи з індорхокею (в групі “В”), який нещодавно пройшов у столиці Швейцарії Берні, прокоментував головний тренер збірної України з індорхокею і вінницької команди “Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ” Павло Мазур.
На цьому турнірі збірна України, яка складалася з вінницьких гравців та білоруського легіонера Артема Озерського (екс-вінничанина) посіла третє місце серед восьми команд.
Тренери, судді та інші фахівці з усіх команд-учасниць Євро визначили трьох кращих гравців турніру. Приємно, що серед них двоє українців. Найкращим нападником Євро-2014 став Артем Озерський, який забив дев’ять голів, найкращим воротарем – Ярослав Гордей. До речі, наша команда у Берні загалом забила 22 голи, 17 – пропустила.
Радість і сум
– З одного боку, радіємо, що стали призерами. З іншого – дуже сумуємо, що втратили золоті нагороди і пряму путівку на чемпіонат світу, на якому ще жодного разу не грали. Адже наша команда як ніколи була близькою до виходу в елітний дивізіон. За вісім секунд до кінця останнього матчу з Францією рахунок був нічийним. Якщо б українці втримали його, стали б першими в турнірі. Але у ворота України було призначено малий штрафний кутовий удар. Ігровий час вже було вичерпано, але, згідно із регламентом, стандартні положення в будь-якому випадку мають виконуватися. На жаль, ми пропустили і програли. В результаті – лише “бронза”.
Нинішній склад збірної України – досить потужний, і йому було по плечу вирішувати високі завдання. Невідомо, чи вийдемо ми колись знову на такий рівень. Чотири роки тому я побував на чемпіонаті світу з індорхокею в Познані (Польща), відвідував там тренерські курси. І тоді поставив перед собою задачу: на наступний аналогічний турнір поїхати вже зі збірною України. На превеликий жаль, не вийшло, – ділиться враженнями Павло Мазур.
– Павле Михайловичу, нічию в стиковому матчі зі Швейцарію якій з команд можна занести в актив?
– В цьому матчі Фортуна була на нашому боці. Як і в останньому матчі з Францією, час гри сплив. Ми поступалися в рахунку, але встигли заробити штрафний кутовий удар. Його успішно реалізував Артем Озерський, що принесло нам бажану нічию.
– Успішний результат у підгрупі був передбачуваним?
– Ми планували посісти в підгрупі місце не нижче другого. Зайняли перше, здобувши дві перемоги і нічию.
– Кого можна виділити в складі збірної України, окрім Озерського і Гордея, яких визнали кращими гравцями турніру?
– Також гравців “ОКС” Михайла Ясинського, Дмитра Луппу та Олега Поліщука. Саме вони були основною рушійною силою нашої команди на турнірі.
– Україна грала в Берні двома четвірками, по аналогії з хокеєм з шайбою?
– В більшості матчів – саме так. А ось у вирішальному поєдинку з Францією я робив лише одиночні заміни, аби зберігати більшість лідерів на майданчику. Хоча ця тактика має й мінуси. Я вже переглядав відеозапис поєдинку з французами. І зробив висновок, що наприкінці цього матчу нашій команді бракувало свіжості.
Добові – … лише на обід
– У Берні побували вперше?
– У Швейцарії ми були на змаганнях і раніше, але в самому Берні – вперше. Сподобався високий рівень організації Євро. Ми грали у сучасному залі, розрахованому на 4 – 5 тисяч глядачів. Вболівальників приходило чимало, особливо на ігри за участі господарів майданчику.
– Кажуть, що Швейцарія – найдорожча країна в Європі?
– Вірно. Через це у нас виникли серйозні проблеми. На змаганнях у Берні організатори, зрозуміло, безкоштовно нас не годували; все було за рахунок гостей. Кожному з членів нашої делегації Міністерство видавало на добу по 25 доларів США. Цих коштів вистачало лише на звичайний, досить скромний, обід в Швейцарії.
– Хокеїсти з інших команд отримували набагато більші добові?
– Нинішню добову суму на харчування для українських спортсменів, які виїздять за кордон, було призначено ще в далекому 1992 році Урядом Валерія Пустовойтенка. З того часу вона жодного разу не переглядалася! На відміну хоча б від країн-сусідів по СНД. Для прикладу: гравці збірної Білорусі (вона посіла в Берні останнє місце) отримували на добу по 90 доларів США. Російським хокеїстам видають на харчування приблизно в чотири рази більше за українців, а західноєвропейським спортсменам – більше на порядок.
– Швейцарці цікавилися Україною, нашою нинішньою складною політичною ситуацію?
– Наша країна їх мало цікавила. На мою думку, пересічні європейці подіями в Україні не дуже переймаються. Більше турбує наша нестабільність сусідів, – наприклад, білорусів, які під час турніру в Берні висловлювали нам певне занепокоєння.
– Тепер на часі – підготовка до клубного чемпіонату Європи з індорхокею у Лондоні. Вперше за всю історію вінницька команда виступатиме в найсильнішій групі “А”. Хто буде суперниками “ОКС”?
– Клубний чемпіонат Європи пройде в столиці Великої Британії 14 – 16 лютого цього року. Нашими суперниками у підгрупі будуть чемпіони Німеччини, Франції та Іспанії. Це елітні команди не лише континенту, але й світу. Але й ми давно вже не “хлопчики для биття”.