Підсумки чемпіонату Європи з індорхокею (в групі “В”), який нещодавно пройшов у столиці Швейцарії Берні, прокоментував головний тренер збірної України з індорхокею і вінницької команди “Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ” Павло Мазур.

На цьому турнірі збірна України, яка складалася з вінницьких гравців та білоруського легіонера Артема Озерського (екс-вінничанина) посіла третє місце серед восьми команд.

Тренери, судді та інші фахівці з усіх команд-учасниць Євро визначили трьох кращих гравців турніру. Приємно, що серед них двоє українців. Найкращим нападником Євро-2014 став Артем Озерський, який забив дев’ять голів, найкращим воротарем – Ярослав Гордей. До речі, наша команда у Берні загалом забила 22 голи, 17 – пропустила.  

Радість і сум

– З одного боку, радіємо, що стали призерами. З іншого – дуже сумуємо, що втратили золоті нагороди і пряму путівку на чемпіонат світу, на якому ще жодного разу не грали. Адже наша команда як ніколи була близькою до виходу в елітний дивізіон. За вісім секунд до кінця останнього матчу з Францією рахунок був нічийним. Якщо б українці втримали його, стали б першими в турнірі. Але у ворота України було призначено малий штрафний кутовий удар. Ігровий час вже було вичерпано, але, згідно із регламентом, стандартні положення в будь-якому випадку мають виконуватися. На жаль, ми пропустили і програли. В результаті – лише “бронза”. 

Нинішній склад збірної України – досить потужний, і йому було по плечу вирішувати високі завдання. Невідомо, чи вийдемо ми колись знову на такий рівень. Чотири роки тому я побував на чемпіонаті світу з індорхокею в Познані (Польща), відвідував там тренерські курси. І тоді поставив перед собою задачу: на наступний аналогічний турнір поїхати вже зі збірною України. На превеликий жаль, не вийшло, – ділиться враженнями Павло Мазур. 

– Павле Михайловичу, нічию в стиковому матчі зі Швейцарію якій з команд можна занести в актив?

– В цьому матчі Фортуна була на нашому боці. Як і в останньому матчі з Францією, час гри сплив. Ми поступалися в рахунку, але встигли заробити штрафний кутовий удар. Його успішно реалізував Артем Озерський, що принесло нам бажану нічию.

– Успішний результат у підгрупі був передбачуваним?

– Ми планували посісти в підгрупі місце не нижче другого. Зайняли перше, здобувши дві перемоги і нічию.    

– Кого можна виділити в складі збірної України, окрім Озерського і Гордея, яких визнали кращими гравцями турніру?

– Також гравців “ОКС” Михайла Ясинського, Дмитра Луппу та Олега Поліщука. Саме вони були основною рушійною силою нашої команди на турнірі. 

– Україна грала в Берні двома четвірками, по аналогії з хокеєм з шайбою?

– В більшості матчів – саме так. А ось у вирішальному поєдинку з Францією я робив лише одиночні заміни, аби зберігати більшість лідерів на майданчику. Хоча ця тактика має й мінуси. Я вже переглядав відеозапис поєдинку з французами. І зробив висновок, що наприкінці цього матчу нашій команді бракувало свіжості. 

Добові – … лише на обід  

– У Берні побували вперше?

– У Швейцарії ми були на змаганнях і раніше, але в самому Берні – вперше. Сподобався високий рівень організації Євро. Ми грали у сучасному залі, розрахованому на 4 – 5 тисяч глядачів. Вболівальників приходило чимало, особливо на ігри за участі господарів майданчику. 

– Кажуть, що Швейцарія – найдорожча країна в Європі?

– Вірно. Через це у нас виникли серйозні проблеми. На змаганнях у Берні організатори, зрозуміло, безкоштовно нас не годували; все було за рахунок гостей. Кожному з членів нашої делегації Міністерство видавало на добу по 25 доларів США. Цих коштів вистачало лише на звичайний, досить скромний, обід в Швейцарії. 

– Хокеїсти з інших команд отримували набагато більші добові?

– Нинішню добову суму на харчування для українських спортсменів, які виїздять за кордон, було призначено ще в далекому 1992 році Урядом Валерія Пустовойтенка. З того часу вона жодного разу не переглядалася! На відміну хоча б від країн-сусідів по СНД. Для прикладу: гравці збірної Білорусі (вона посіла в Берні останнє місце) отримували на добу по 90 доларів США. Російським хокеїстам видають на харчування приблизно в чотири рази більше за українців, а західноєвропейським спортсменам – більше на порядок.

– Швейцарці цікавилися Україною, нашою нинішньою складною політичною ситуацію?

– Наша країна їх мало цікавила. На мою думку, пересічні європейці подіями в Україні не дуже переймаються. Більше турбує наша нестабільність сусідів, – наприклад, білорусів, які під час турніру в Берні висловлювали нам певне занепокоєння.

– Тепер на часі – підготовка до клубного чемпіонату Європи з індорхокею у Лондоні. Вперше за всю історію вінницька команда виступатиме в найсильнішій групі “А”. Хто буде суперниками “ОКС”?

– Клубний чемпіонат Європи пройде в столиці Великої Британії 14 – 16 лютого цього року. Нашими суперниками у підгрупі будуть чемпіони Німеччини, Франції та Іспанії. Це елітні команди не лише континенту, але й світу. Але й ми давно вже не “хлопчики для биття”.

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

Європейська бронза вінницьких індорхокеїстів

 

 

SHARE