2–3 листопада у Вінниці проходитиме  чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР і клубів з тхеквондо  (олімпійська версія ВТФ). Змагання  відбуватимуться у спорткомплексі  УМВС України у Вінницькій області по вул. Ботанічній. Урочисте відкриття – другого листопада, о 17-й годині. На  чемпіонат запрошуються глядачі, вхід – вільний. 

Організаторами турніру  є Федерація тхеквондо (ВТФ) України  і Вінницька обласна федерація  тхеквондо (ВТФ). Підтримують чемпіонат відділення Національного олімпійського комітету Вінницької області і спортуправління Вінницької облдержадміністрації.

– Раніше у Вінниці двічі проходили  чемпіонати України серед юнаків. Тоді в них брали участь близько 200 спортсменів. Нинішні змагання – більш масові. В них стартують від 500 до 650 юних спортсменів з більшості областей країни. Будуть представлені три вікові групи: юнаки (2001-2003 р.н.), кадети (1999-2000 р. н.) та юніори (1996-1998 р.н). Одночасно проходитимуть шість поєдинків на різних кортах, – розповів президент Вінницької обласної федерації тхеквондо (ВТФ), віце-президент федерації тхеквондо (ВТФ) України Сергій Кіпоренко.

Вінниччину на чемпіонаті представлятимуть шість спортивних шкіл і чотири клуба. Честь міста над Бугом захищатимуть збірні обласної ДЮСШ «Колос» і клуба «Академія тхеквондо». Будуть представлені також Ладижин, Погребище, Літин, Тиврів і Гайсин.

– Вінницькі команди  боротимуться за медалі. Але це буде не так просто. Серед юнаків і  кадетів маємо потенційних чемпіонів у особистому заліку, а ось у юніорській категорії ми дещо слабші, – продовжує Сергій Кіпоренко. – Серед інших проблем вінницького тхеквондо відзначу відсутність електронних жилетів. Їх використовують на змаганнях для точного підрахунку влучних ударів. З суддівством місцевих змагань особливих проблем не виникає, адже поки що правила допускають й підрахунок ударів без використання електроніки. А ось всі чемпіонати України та всі міжнародні турніри проводяться виключно з використанням електронних жилетів, тому готуватися до них нам непросто. Комплект електронних жилетів для проведення змагань (три пари, пристрій для зчитування даних та програмне забезпечення) коштує від 60 тисяч гривень.

За словами фахівців, серед головних претендентів на «золото» – вінничанка Наталя Рой (14 років, кандидат у майстри спорту, чемпіонка України серед дівчат, призерка країни серед кадеток), Ярослав Іванов з Літина (13 років, кандидат у майстри спорту, чемпіон України серед юнаків), представниці Ладижина Євгенія Іскрук (15 років, кандидат у майстри спорту, багаторазова призерка чемпіонатів України) і Анна Данильчук (15 років,  кандидат у майстри спорту, багаторазова призерка України).

чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР і клубів з тхеквондо

чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР і клубів з тхеквондо

чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР і клубів з тхеквондо

чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР і клубів з тхеквондо

 

SHARE