Вінницька чоловіча волейбольна команда суперліги ВНАУ успішно стартувала в новому сезоні. На першому етапі Кубка України, який пройшов у Харкові, вінничани сперечалися з трьома місцевими командами. ВНАУ здолав «Юракадемію» і «Локо-Надію» з однаковими рахунками  3:0, а «Локомотив» (діючий чемпіон України, який нині виступає в чемпіонаті Росії) – 3:1. Другий етап кубкових баталій пройде 10-12 жовтня. Там суперниками ВНАУ будуть суперлігові “Хімпром” (Суми), “Дніпро” (Дніпропетровськ) і “Локо-Експрес” (Харків).

У першому турі чемпіонату України, що пройшов у Сумах, вінничани двічі зіграли з місцевою командою “Хімпром”. У перший день програли – 2:3 (хоча майже в усіх партіях вели в рахунку), а на другий день перемогли з рахунком 3:0. Другий тур чемпіонату наша команда проведе 7-9 жовтня в Харкові, де зіграє з місцевим “Локо-Експресом”. 

 

З минулого складу лишилося 5 гравців

 

ВНАУ у міжсезоння суттєво оновився. У відставку був відправлений весь тренерський штаб на чолі з Сергієм Саранчуком. Змінилося й все керівництво клубу. Новим начальником ВК ВНАУ став виконавчий директор обласної федерації волейболу, директор обласної СДЮСШ Віталій Дімітрієв. Важливим придбанням клубу став 59-річний головний тренер – майстер спорту Олександр Бондаренко,  відомий своєю досить успішною роботою в “Надбужжі”(Тростянець), “Новаторі” (Хмельницький) і жіночому клубі “Кряж-Медуніверситет”. Другим тренером став відомий своїми виступами за вінницький “СКА ВПС” Васіф Талібов.

З попереднього складу ВНАУ залишилося лише 5 гравців. Особливо суттєвою є втрата екс-волейболіста юніорської збірної України Василя Топчія, вихованця вінницького волейболу. Натомість до ВНАУ повернули колишнього нашого гравця Олега Ставнійчука, запросили низку молодих вихованців вінницького волейболу, а також гравців з “Фаворита” (Лубни, Полтавська область), “Кримсоди” (Красноперекопськ, Крим) і “Будівельника” (Чернівці).

– Минулого сезону команда посіла непогане шосте місце в суперлізі, –  сказав Віталій Дімітрієв. – Сподіваємось цього сезону виступити не гірше.

Новачки вінницького клубу також вважають, що у нього гарні перспективи. 

– До цього я виступав у лубенському «Фавориті», з яким виборов бронзові медалі суперліги. До Вінниці переїхав, щоб спробувати себе у новому клубі, адже полюбляю різноманітність. Місто над Бугом – дуже красиве і затишне. Сподіваюсь, що ВНАУ гратиме успішно. Зважаючи на наші перші результати у сезоні, боротимемося за медалі, – розраховує  Артем Калініченко:   

 

“Золото” Турина  

 

– Пропозиція очолити ВНАУ стала для мене несподіванкою. Президент обласної федерації волейболу Микола Чумак зробив її саме у той час, коли я перебував у Турині (Італія). Там у складі команди ветеранів Запоріжжя (віком за 60 років) разом з іншим вінницьким волейболістом Олександром Селезньовим я виступав на ветеранських Всесвітніх іграх майстрів. Там ми вибороли золоті нагороди! Цей результат не здивував, адже перед чемпіонатом в Італії наша команда багато тренувалася, брала участь у зборах та підготовчих турнірах, – підкреслює Олександр Бондаренко. 

– Олександре Юрійовичу, розкажіть детальніше про Всесвітні ігри майстрів.

– Це комплексні змагання з 28 видів спорту. У Всесвітніх іграх майстрів у Турині взяли участь понад 26 тисяч атлетів середнього і старшого віку майже з 75 країн. Відповідно до регламенту Міжнародної асоціації ігор майстрів, всесвітні змагання такого рівня проводяться раз на 4 роки. Ветерани спорту України здобули на VIII Всесвітніх іграх майстрів 136 медалей (51 золоту, 49 срібних і 36 бронзових). У неофіційному командному заліку збірна України увійшла до першої десятки країн-учасниць цих змагань. Це найвище досягнення наших ветеранів спорту на міжнародній арені за останні роки.

– Раніше Ви були головним тренером іншої вінницької команди суперліги – жіночого клубу «Мед університет-Олімп». Цьому пішли з неї?

– З цією командою я працював, починаючи з 2007 року, одразу після повернення з Хмельницького (там був головним тренером місцевого “Новатора”). «Медуніверситет-Олімп» я вивів у суперлігу, де ми посіли непогане шосте місце. Але незабаром з невідомих причин фінансування цього клубу було припинено, колектив півроку не отримував зарплатні. Це й стало причиною мого звільнення.  

 

Проблеми з комплектацією

 

– Як відомо, перед цим сезоном у ВК ВНАУ залишилося лише кілька гравців. Як вам вдалося вирішити непросту проблема комплектації?

– Треба було сформувати колектив, який зможе успішно виступати у чемпіонаті. Моє завдання було складним, адже практично всіх вільних класних гравців розібрали інші клуби. Але мені все ж вдалось переконати низку гравців високого рівня з інших міст в тому, що у Вінниці їм створять гідні умови, а фінансування клубу буде стабільним. Таким чином, ВНАУ підсилили чотири досвідчені спортсмени: майстер спорту України Артем Калініченко (екс-гравець харківських «Юракадемії» і «Локомотива», команди Лубен), В’ячеслав Панкратенков (з красноперекопської «Кримсоди»), колишній капітан ВНАУ Олег Ставнійчук (останнім часом грав в Ізраїлі, а після повернення – лише на аматорському рівні) та Анастасій Остроумов (виступав за клуби Лубен та Ужгорода). Також у колектив влилася група молодих вихованців вінницького волейболу. Ігри першого етапу Кубка України продемонстрували, що ми на вірному шляху. Особливо порадувала перемога над чемпіонами України.

– Якими є плани на сезон?

– Ми не ставимо за мету потрапити до першої четвірки в регулярному чемпіонаті. Адже в наступній серії плей-офф братимуть участь всі 8 команд суперліги. І результати в цих стикових іграх можуть бути дуже непередбачуваними, що засвідчив минулий сезон. Тому наша ціль – створити боєздатний колектив, який буде гідно виглядати наприкінці сезону у серії плей-офф.

 

Вінницька чоловіча волейбольна команда суперліги ВНАУ успішно стартувала в новому сезоні

ВНАУ (праворуч) переміг “Локо-Експрес” з рахунком 3:0

 

Вінницька чоловіча волейбольна команда суперліги ВНАУ успішно стартувала в новому сезоні

Олександр Бондаренко

SHARE