Тріумфально повернулася збірна України  з XXVII Літньої Універсіади, яка завершилася у російській Казані.

 

Медальний рекорд

Українці здобули 77 медалей, що стало  рекордом для нашої країни за роки незалежності. До цього найбільше  нагород, а саме 66, “синьо-жовта” команда назбирала у 2007 році у  Таїланді. Тоді Україна у медальному заліку стала третьою, взявши 28 золотих, 20 срібних і 18 бронзових нагород. Той виступ залишається і надалі найкращим, якщо рахувати тільки золоті медалі.

У Казані-2013 Україна здобула “лише” 12 золотих нагород. Водночас 29 срібних і аж 36 бронзових дозволили українцям розділити третє місце з Китаєм за загальною кількістю медалей. У медальному ж заліку наша країна стала шостою, пропустивши вперед Росію, Китай, Японію, Південну Корею та Білорусь.

 

Веслувальники з 49 країн

Веслувальник Сергій Гуменний з Ладижина на Всесвітній універсіаді здобув бронзову медаль. Наш земляк показав третій результат в академічному веслуванні на 2000 метрів в човні-одиночці у суперництві із представниками 49 країн світу. У фіналі Сергію Гуменному не вистачило усього десяти секунд до перемоги. З результатом у 7 хвилин 18 секунд золоту медаль виборов литовець Міндаугас Грісконіс. Другим став мексиканець Патрік Лолігер із часом 7.23 хв., третім – наш земляк, який подолав дистанцію за 7 хвилин 28 секунд.

Як повідомила Lada.FM тренер ладижинця Наталя Топалова, сильних суперників у Гуменного не бракувало. Приїхали на змагання срібний та бронзовий призери торішнього чемпіонату світу серед студентів, учасник Олімпійських ігор в Лондоні – мексиканець Патрик Лолігер і відомий новозеландець Метью Глен. А лідером у категорії Сергія в одиночці одразу називали 27-річного литовця Міндаугаса Грісконіса. Він і здобув золото.

– Не сильно радіємо, тому що результат міг бути набагато вище. Невеликі, але досить вагомі дрібниці все змінили, – підкреслила тренер ладижинця.

 

Проблеми в підготовці Гуменного

За словами Наталі Топалової, проблеми у підготовці Сергія почалися після чемпіонату України  у Дніпропетровську, коли ладижинці  відправили до Києва свій човен для  того, щоб його відвантажили до Казані.
У цей час Сергій готувався  до змагань на іншому човні, який запропонували  друзі з Києва.

– Іншого виходу не було. Замість того, щоб нормально готуватися, Сергій просто весь час підготовки звикав до цього човна. А коли приїхали до Казані, виявилося, що згадати відчуття свого човна не так то й легко і часу на це не було. Всього два дні. Тому Сергій пробивався в півфінал через втішний заїзд. А це додаткова гонка. З усіх учасників фіналу тільки він і австралієць йшли через нього. У решти була перевага через те, що вони ганялися всього два рази, а Сергійко та австралієць – три. Все це позначилося на самопочутті Сергія,- повідомила Наталя Топалова. 

 

Втратив “золото” через … неправильний масаж

– Ми намагалися всіма  доступними способами поліпшити  його стан, готуючись до фіналу. Я робила Сергію масаж перед стартами і результат ріс від гонки до гонки. А перед фіналом вирішила довірити це професіоналу (зі збірною України приїхали два масажиста). А виявилося, що той не розминав йому ноги, а чомусь почав вправляти диски у хребті, хоча Сергій сказав йому, що проблем зі спиною у нього ніколи не було. Загалом, не зміг він наполягти на своєму, і масажист зробив свою чорну справу! Після такого сеансу про тренування не може йти і мови протягом 3 днів, не кажучи про перегони. Результат очікуваний – спина в синцях, і третє місце замість стабільно другого, а може навіть і першого, –  коментує результат Наталя Топалова.

 

Сергій Гуменний (праворуч) із переможцем Міндаугасом Грісконісом

 

Сергій Гуменний (праворуч) із переможцем Міндаугасом Грісконісом

 

Сергій Гуменний виступав на дистанції 2000 метрів

 

Сергій Гуменний виступав на дистанції 2000 метрів

SHARE