Напевно, кожен бачив по телевізору змагання стронгменів і чув про найсильнішу людину планети Василя Вірастюка. Але далеко не всі знають, що існують дещо схожі масові ігри силачів “Козацькі забави”, у яких можуть взяти участь всі охочі. Причому для цього не обов’язково мати вагу понад 120 кг, що необхідно стронгменам. Для звичайних спортивних молодих людей готують спеціальні вправи, враховуючи їх рівень підготовки і вагу.

В обласних змаганнях “Козацькі розваги”, які відбулись наприкінці червня у Вінниці, взяли участь команди з 11 районів області. Тоді перемогла збірна Тульчинського району. Саме вона захищатиме честь Вінниччини у фінальних змаганнях  Всеукраїнського фестивалю “Козацькі забави”, які відбудуться 5-7 липня у Чернігові. Дебют нашої команди пройде за підтримки обласного центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” і вінницького благодійного фонду “Здорова нація”. Раніше вінничани жодного разу не брали участі в престижних всеукраїнських “Козацьких розвагах”  через брак фінансування.

– Відзначаю плідну роботу обласного центру “Спорт для всіх”. Він регулярно проводить масові оздоровчі заходи, активно залучає вінничан до занять фізичною культурою і спортом. Серед найцікавіших з них –  богатирські “Козацькі забави”, які ми також підтримуємо. До речі, у разі перемоги тульчинських силачів на всеукраїнських змаганнях вручимо їм премії, – сказав голова благодійного фонду “Здорова нація” Вадим Кудіяров.

– До збірної Тульчинської райони входить двоє атлетів. Це 18-річний Денис Шепіта та 27-річний Костянтин Литвинов. Саме вони стали переможцями обласного етапу, – розповів  директор обласного центру “Спорт для всіх” Віталій Копач. – В “Козацьких забавах” беруть участь досвідчені дорослі спортсмени, адже силові вправи вимагають серйозної фізичної підготовки. Школярів до таких ігор не допускають. Учасники мають бути віком старше 18 років.

За словами Віталія Копача, різновиди вправ на Всеукраїнському фестивалі дещо відрізнятимуться від місцевих. У Вінниці атлети змагалися у вправах “Прогулянка фермера” (пронести 2 гирі вагою 32 кг якомога далі протягом 45 секунд), “Перекотиполе”, (котити автопокришку на 20 метрів), “Закинь колоду” , “Буксирування автомобіля” і “Носити мішки” (вагою 50-60 кг). А ось у Чернігові наших атлетів очікують завдання “Чумаки” (перенести і погрузити на віз 8 мішків вагою 50 кг), “Колода” (вагою 70 кг), “Вправний майстер” (поміняти колесо на возі), “Козацька вдача” (перетягування линви), “Чобіток” (перекинути через високу планку чобіт, заповнений піском) тощо.

 

Вінницькі силачі дебютують на “Козацьких забавах”

Вінницькі силачі дебютують на “Козацьких забавах”

Вінницькі силачі дебютують на “Козацьких забавах”

Вінницькі силачі дебютують на “Козацьких забавах”

SHARE