«Всесвітній біг заради гармонії» – міжнародна факельна естафета. Вона започаткована 26 років тому з метою поширення ідеалів толерантності, дружби та гармонійного співіснування різних народів, а також пропаганди здорового способу життя. Естафета проходить у понад 100 країн світу. В Україні за підтримки Міністерства молоді та спорту «Всесвітній біг заради гармонії» започатковано в 1991 році.

Дев’ятого червня 20 українських марафонців стартували в Івано-Франківську. Факельна естафета пройде через Івано-Франківську, Чернівецьку, Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Сумську і Чернігівську області України – до кордонів Росії та Білорусі. Фінішує українська команда 29 червня, під час проведення 45-го міжнародного молодіжного фестивалю «Дружба-2013». Наші бігуни зустрінуть російську команду, що стартувала з Москви та проводять білоруську збірна, яка нестиме палаючий факел від кордону України до Мінська.

На Вінниччині маршрут естафети пройшов по території обласного центру, Жмеринки, Вінницькому, Муровано-Куриловецькому, Барському, Жмеринському, Тиврівському, Липовецькому та Іллінецькому районах. В нашій області марафонці за п’ять діб подолали понад 300 км.

15 червня естафета пройшла через Вінницю. Учасники естафети спочатку побували на екскурсії в музеї Миколи Пирогова. Після відпочинку вони стартували від музею і попрямували по проспекту Юності та Хмельницькому шосе до «Книжки». На цьому шляху до естафети приєдналися ветерани спорту і понад сотня молодих бігунів, вихованців ДЮСШ. Бігли заступник голови обласного відділення НОК України Сергій Севастьянов, 74-річний Василь Олійник, який приймав участь у естафеті Олімпійського вогню-1980 році, майстер спорту України з баскетболу Микола Здирка та інші відомі місцеві спортивні діячі. Після проходження Староміського мосту рух продовжили біг тільки «штатні» бігуни естафети, а ось ветерани і молодь припинили рух.

– З кожним роком число прихильників факельної естафети збільшується – і в Україні, і на Вінниччині зокрема, – підсумував голова обласного відділення НОК України Федір Новік.

 

 

міжнародна факельна естафета «Всесвітній біг заради гармонії»

міжнародна факельна естафета «Всесвітній біг заради гармонії»

SHARE