відкритий чемпіонат області з футзалу серед дівчат

На Вінниччині розпочався сезон жіночого футзалу. В Козятині пройшов відкритий чемпіонат області серед дівчат. Він був присвячений Дню звільнення Козятинщини від німецько-фашистських загарбників.

Перемоги господарок і вінничанок

Змагання організували федерації футболу Вінницької області і Козятинщини за підтримки місцевої влади.

– Жіночий футбол на Козятинщині зародився понад десять років тому. Він у першу чергу культивується в селах Глухівці і Комсомольське. Там з юними спортсменами працюють фахівці, які мають великий досвід. Вони навчають футболу і хлопчиків, і дівчаток. На обласному рівні наші жіночі команди в основному конкурують зі збірними Хмільника, Вінниці і Тульчина, – сказав начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Козятинської райдержадміністрації Валерій Швець.

Медалі розігрувалися окремо в двох вікових категоріях: 1999 – 2000 р.н. і 2001 – 2002 р.н. В молодшій групі змагалися чотири футзальні команди. Перемогла збірна ДЮСШ «Інтеграл» (Вінниця). Далі розташувалися «Колос-2» (с. Комсомольське Козятинський район), «Сугатинка» (с.Сугатин, Могилів-Подільський район) і «Плеяда» (Тульчин).

Серед старших дівчат не знайшлося рівних футзалісткам «Колоса» (Козятинський район). Срібні нагороди виборола «Астарта» (Хмільник), бронзові – «Вінкар-ЗОШ № 11» (Вінниця). Всі учасниці змагань отримали грамоти, призери – ще й кубки і медалі.

15 змагань на рік

До речі, вже десятого січня у Вінниці пройдуть чергові змагання із жіночого футзалу – чемпіонат області серед дівчат 2001 – 2003 р.н. він відбудеться на базі школи № 11. А взагалі цього року на Вінниччині заплановано загалом 15 – 16 змагань з жіночого футболу і футзалу.

– Обласна федерація футболу вважає дівочий і жіночий футбол пріоритетними напрямками. Наші тренери плідно працюють і регулярно готують кандидатів до збірних України з різних вікових груп, – прокоментував заступник голови Вінницької обласної федерації футболу Ігор Павленко.

Шлях до професійних клубів

У Вінниці, на жаль, немає жіночого ФК майстрів. Але дорослі вихованки вінницького футболу грають за провідні клуби інших регіонів.

– Нині на рівні майстрів грають шість вихованок вінницького футболу. В першу чергу виділю вінничанку Ірину Кочнєву, яка виступає за чернігівську «Легенду» і є збірницею України. Яна Дичко з Тульчина в складі київської футзальної команди «Белічанка» стала чемпіонкою країни. Член збірної України Ольга Мельничук (дочка екс-міського голови Хмільника) виступає за столичний АТЕК. А Олена Гребенюк є гравцем провідного київського ФК «Астарта». Якщо повернути всіх наших провідних футболісток, на Вінниччині можна було б створити гідну команду – як мінімум рівня першої ліги національного чемпіонату, – підкреслив голова комітету жіночого футболу Вінницької обласної федерації футболу, головний тренер збірних Вінниччини із жіночого футболу Юрій Наровицький.

– Юрію Павловичу, а які досягнення у юних вінницьких футболісток?

– Наші кращі футболістки знову гратимуть в чемпіонаті України серед регіонів. До речі, в останньому такому змаганні четверо вінничанок стали чемпіонками (в складі центрального регіону) і увійшли до складу збірної України серед дівчат 2001 р.н. Це Анна Кучеренко, Вероніка Нікітюк, Дар’я Ціхач і Юлія Христюк.