«П’ятий елемент» – спортивний проєкт, що розпочав діяти у місті Вінниці із серпня 2020 року. Його засновницями є Майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики (біг з бар’єрами), півфіналістка Олімпійських ігор 2016 року, бронзова призерка Перших Юнацьких Олімпійських ігор 2010 року, бронзова призерка Всесвітньої Універсіади 2017 року Олена Колесниченко та Майстер спорту України з бар’єрного бігу, учасниця чемпіонатів Європи та світу, багаторазова чемпіонка і призерка чемпіонатів України, перша скелетоністка України Юлія Должкова.

     «Ідея створення цього проєкту у нас виникла давно. У липні ми всерйоз задумалися над його реалізацією, а вже у серпні ввели його в дію. Усе розпочалося із благодійних тренувань у Центральному парку, які ми проводили задля збору коштів на операцію для хлопчика зі Львова», – розповідає Олена Колесниченко.

     Головна особливість «П’ятого елементу» розкривається вже у його назві. У світі існує чотири стихії – земля, повітря, вогонь, вода. Як зазначають засновниці проєкту, п’ятим елементом вважають поєднання цих усіх стихій разом задля досягнення потрібного ефекту. Головна ідея «П’ятого елементу» – все робити у комплексі.

     Під час тренувань тренери виявляють слабкі сторони у тілі та фізичних якостей людей, що до них приходять і в подальшому працюють над їх вдосконаленням. Головне завдання – підібрати комплекс вправ, які цьому посприяють. Дуже часто у тренуваннях присутні елементи йоги.

     «Попри те, що ми приділяємо велику увагу чомусь одному на тренуваннях, все одно заняття проводимо у комплексі вправ, щоб розподіляти навантаження на організм рівномірно. Я маю вищу освіту за спеціальністю «Фізична терапія. Ерготерапія», а також працюю реабілітологом в Остеопатичному центрі лікування хребта, що  дає мені змогу більш якісно підходити до підготовки спортсменів із проблемами спини та різними видами травм», – зазначає Олена Колесниченко.

     У теплу пору доби дівчата проводили тренування на стадіоні Центрального парку. Це місце є комфортним для занять, оскільки під час них потрібно багато уваги приділити бігу. «Дирекція стадіону завжди сприяє тренуванням, оскільки всі ми зацікавлені у здоровому населенні Вінниці», – зазначають тренери.

     Зараз Олена Колесниченко проводить тренування у легкоатлетичному манежі «Колоса», а Юлія Должкова веде для учасників проєкту онлайн-семінари, оскільки знаходиться на тренувальних зборах у місті Дніпрі.

     Потрібно зауважити, що заняття проводять тричі на тиждень і вік учасників необмежений. Як зазначають самі тренери: «Ми хочемо залучити до «П’ятого елементу» якомога більше людей, оскільки пропагуємо здоровий спосіб життя».

     Якщо маєте бажання подивитися на роботу тренерів або ж самі долучитися до проєкту, переходьте на сторінку в Instagram 5element.team.

Андрій МАКРУШИН      

SHARE