У день фізичної культури та спорту в Україні на Козятинському стадіоні «Локомотив» пройшло велике спортивне свято. До програми заходу було включено змагання із волейболу, шахів, показові виступи на спортивних тренажерах і т. д. Але головною спортивною подією була товариська зустріч ветеранів зфутболу, присвячена 25-річчю ФК «Горизонт». Зустрічалися ветерани команд «Локомотив» і «Горизонт».

   У складах команд виступали неодноразові призери та переможці чемпіонатів області, районних і міських змагань різних років. Майстри шкіряного м’яча не раз відстоювали спортивну честь Вінниччини.

   25 років тому була відкрита нова яскрава сторінка в історії Козятинського футболу, яка почалася ще в кінці дев’яностих років минулого століття. На базі СМП-648, яким керував Олег Каменний була створена команда «Будівельник». Тренером цього колективу був Олександр Чорний. Подавши заявку до третьої групи Чемпіонату Вінницької області, козятинська команда з першої спроби успішно її подолала (посівши перше місце).

   Для того, щоб успішно виступити у другій групі, для футболістів був побудований фізкультурно-оздоровчий центр, до якого входили: спортивний зал, фізіотерапевтичні кабінети, сауна, тренажерний зал, душові кабінки. Така турбота про команду позитивно позначилася на виступах команди.

   У 1995 році завдяки зусиллям начальника СМП-648 Олега Каменного і командира Козятинської військової частини, полковника Леоніда Коваля була створена команда «Горизонт-СМП». Завдання було одн: перемога у цій групі і вихід в компанію провідних команд області. Керувати такою командою було доручено тренеру Анатолію Кузьміну. Її склад поповнився кращими вихованцями армійської футбольної школи, що сприяло виходу команди в елітну групу обласного чемпіонату. Істотну підтримку команді надавав колишній мер Козятина Олександр Гвелесіані.

   З тих пір «Горизонт» став незмінним учасником усіх чемпіонатів і Кубків Вінницької області, а також Всеармійських змагань.

   У 1997 році команда була фіналістом Кубка області і представляла футбольну Вінниччину в турнірі на Кубок України серед аматорських команд.

   У 2000 році після передислокації військової частини, команда в оновленому складі продовжила своє футбольне життя в усіх напрямках, завдяки місцевим футбольним ентузіастам. Серед них особлива роль належала Дмитру Нікіфорову.

   У період 2003-2012 років президентом і головним тренером ФК «Горизонт» був Дмитро Нікіфоров. Коли він узявся за непросту справу, колектив голосно заявив про себе яскравою грою не тільки на Вінниччині, а й за її межами. Надійним помічником Дмитра Нікіфорова став капітан команди Павло Луцюк.

   Досягнення цього футбольного клубу просто вражають:

  1. Володар Кубка Вінницької області 2005-2006 рр.
  2. Триразовий чемпіон Вінницької області з футзалу 2004, 2006, 2008 років.
  3. Чотириразовий срібний призер Вінницької обасті з футболу 2005, 2006, 2007, 2009 років.
  4. Учасник чемпіонату України з футболу серед аматорів в сезоні 2008-2009 рр.  Основними гравцями команди були: Олександр Ільченко, Павло Луцюк, Олександр Порхун, Богдан Ольхович, Ігор Зеленцов, Сергій Мединський, Віталій Поплавський, Олександр Корчагін, Володимир Креденцер, Данило Середін, Олександр Грошев, Вадим Павлюк, Ігор Шумило, Олександр Півень, Кирил Шевцов, Сергій Ліпчинський, Володимир Тучак, Сергій Волков, Андрій Хрищенюк, Володимир Голуб і Сергій Поліщук. Багато з них взяли участь в цьому ювілейному матчі.

   Ця товариська гра між «Локомотивом» і «Горизонтом» в основний час закінчилася з рахунком 2:4 (1:2).

   У першому таймі рахунок відкрив Вадим Павлюк (Горизонт), Сергій Бондарчук забиває другий м’яч. Скоротив розрив в рахунку в першому таймі Данило Середін (Локомотив).

   На початку другого тайму Данило Середін зрівнює рахунок (2:2). Кінцівка зустрічі була за «Горизонтом». Відзначилися Павло Луцюк і Вадим Павлюк.

   Кожен тайм проходив по 35 хвилин. Але переможця цієї зустрічі згідно положення визначали пенальті в яких кращими були ветерани футболу «Локомотива» (5:3).

   Особливо красенем був Олег Каменний (79 років) забивши найкрасивіший гол з пенальті. Як завжди на висоті був ще один ветеран футболу Олег Шеремет, який був головним арбітром цього матчу. Почесним гостем на цьому матчі був мер міста Олександр Пузир. Перед початком цієї ювілейної гри начальник міського відділу спорту Павло Луцюк і голова Козятинської міської федерації футболу Олександр Шевчук вручили грамоти, подарунки та сертифікати кращим футболістам-тренерам, а також спортивним активістам. Потім була оголошена хвилина мовчання тим ветеранам футболу, чиї імена назавжди вписані в яскраві сторінки спорту. Естафету команди «Горизонт» підхопив ФК «Моноліт», до складу якого увійшли молоді перспективні футболісти.

   З 19 по 21 вересня ФК «Моноліт» в Одесі буде представляти Вінницьку область на Всеукраїнському турнірі.

   Футбол в Козятині є спортом номер один, який об’єднує усіх азартом, волею до перемоги та дарує радість.

   Це футбольне свято створило всім учасникам і глядачам хороший настрій і красиву гру, незважаючи на вік.

Володимир СІМАЧОВ,

член АСЖУ

SHARE