Пропонуємо ознайомитись з видами спорту, які входять до програми Зимових Олімпійських ігор та, можливо ви зможете обрати свій улюблений вид та почати займатись ним, або будете вболівати за наших спортсменів на Олімпійських іграх в Пекіні, які стартуватимуть вже 4 лютого 2022 року:

Біатлон

Цей вид спорту полягає в поєднанні як лижної гонки, так і точної стрільби зі зброї. В якості додаткового інвентарю крім лиж і палиць входить дрібнокаліберна гвинтівка. Вперше біатлон з’явився на зимових Олімпійських іграх в 1924 року. Але на постійній основі цей вид змагання став відбуватись лише з Олімпіади 1992 року. Всього розігрується 10 комплектів нагород за такими видами: індивідуальна гонка, спринт, мас- старт, гонка переслідування, естафета. Участь в біатлоні приймають як жінки, так і чоловіки.

Бобслей

Спуск на спеціальних санях (бобах) по крижаному жолобу вперше з’явився на олімпіаді в 1924 році та з тих пір змагання з бобслею проходили на кожних зимових Олімпійських іграх. Винятком був тільки 1960 рік. Жіночі команди з’явилися на іграх тільки в Солт-Лейк-Сіті в 2002 році. Існують наступні види змагання за якими розігруються Олімпійські нагороди: жіночі двійки, чоловічі двійки, чоловічі четвірки.

Гірськолижний спорт

Дебютував гірськолижний спорт тільки на ІV зимових Олімпійських іграх в 1936 році. Примітним в той рік було не тільки поява цієї дисципліни, а й те, що учасниками відразу ж стали як спортсмени чоловіки, так і жінки. Таке трапляється на Олімпійських іграх досить рідко. Гірськолижний спорт включає в себе 5 видів: швидкісний спуск, супергігант, слалом, гірськолижну комбінацію.

Керлінг

Демонстраційні змагання з керлінгу були на Олімпійських іграх в 1924 році, але перші медалі були отримані тільки в 1998 році. В 2006 р МОК ухвалив, що на Олімпіаді 1924 року керлінг повинен був вважатися повноцінною грою, тому в результаті першими Олімпійськими чемпіонами по даному виду спорту стали представники Великобританії та Ірландії.

Ковзанярський спорт

Швидкісний біг на ковзанах став офіційно Олімпійським видом спорту з 1924 року. Проведення змагань серед жінок на Олімпіаді з’явилося тільки в 1960 році. На зимових Олімпійських іграх з 2018 року в цьому виді змагань розігрується 14 комплектів нагород за наступними видами: 500 м; 1000 м; 1500 м; 5000 м; 10000м; командне переслідування та мас-старт.

Лижне двоборство

Лижне двоборство також прийнято називати північною комбінацією. Змагання полягає в поєднанні гонки на лижах і стрибках з трампліну. Цей вид змагання є Олімпійським з 1924 року. І це єдиний вид змагання на зимових Олімпійських іграх де не беруть участь жінки.

Лижні гонки

Гонки на лижах стали Олімпійським видом спорту з першої зимової Олімпіади в Шамоні. Жінки стали брати участь з 1952 року.  Всього розігрується по 6 комплектів медалей у чоловіків і жінок за такими видами: спринт, мас-старт, гонка персьют, змагання з роздільним стартом та естафета.

Стрибки на лижах з трампліна

Ця дисципліна лижного спорту стала Олімпійською з найперших ігор 1924 року. До 1956 р розгін проводився з відстані близько 70 м. Досить тривалий час у стрибках на Олімпійських іграх могли брати участь тільки чоловіки. Жінки вперше отримали допуск лише в 2014 році. Розігрується 2 комплекти медалей.

Санний спорт

Вперше санний спорт з’явився на Олімпійських іграх в 1964 році. Протягом 50 років в програмі не проводилося ніяких змін. Але на зимових Олімпійських іграх в 2014 році в Сочі був доданий ще один вид – командна естафета. Сенс її в тому, щоб чоловіки, жінки і пари, що представляють одну країну стартували по черзі один за одним. Всього розігрується 4 комплекти Олімпійських медалей.

Скелетон

Дебютував швидкісний спуск на спеціальних санях на зимовій олімпіаді в 1924 році. Наступного разу спортсмени змогли представляти свої країни лише в 1948 році. А після цього тільки на Олімпійських іграх в Солт-Лейк-Сіті-2002. В цьому ж році на Олімпіаді дебютували і жінки.

Сноубодинг

Вперше спортсмени на сноубордах взяли участь на зимових Олімпійських іграх 1998 році. Неодноразово перелік видів змагань змінювався. Незмінним завжди залишалося присутність хайфпайпа. У 1998 році єдиний раз були змагання з гігантського слалому. У наступних роках його змінив паралельний гігантський слалом. З 2006 року спортсмени брали участь в дисципліні бордеркросс. А з 2014 – були внесені дисципліни слоупстайл і паралельний слалом. У змаганнях окремо беруть участь як чоловіки, так і жінки.

Фігурне катання

Вперше фігурне катання було внесено в програму літніх Олімпійських ігор 1908 році. Проходили вони в жовтні. Наступний раз фігуристи взяли участь також на літніх Олімпійських іграх в 1920 році, а далі, з появою перших зимових Олімпійських ігор сучасності в 1924 році, фігуристи вже стали брати участь на кожній Зимовій Олімпіаді.

Фрістайл

Це ще один вид лижного спорту. Він дебютував на Олімпійських іграх в 1988 році. Офіційно внесення дисципліни відносять до зимових Олімпійських ігор 1992 року. Спортсмени – як чоловіки, так і жінки – беруть участь за такими видами дисципліни: могул, акробатика, скі-крос, хайфпайп, слоупстайл.

Хокей з шайбою

Хокей став Олімпійським видом спорту в 1920 році на літніх Олімпійських іграх. Через 4 роки цей вид спорту став значатися в дисциплінах Зимових ігор. Жіночі команди змогли взяти участь тільки в 1998 році. Варто відзначити, що в період 1920-1968 рр. в рамках Олімпійських ігор проводився чемпіонат світу між командами.

 

                                                                           Лана Свєтлова             

 

SHARE