Члени комісій спортсменів з 199 національних олімпійських комітетів, всіх федерацій літніх і зимових олімпійських видів спорту, Всесвітнього антидопінгового агентства, Міжнародного паралімпійського комітету, всіх організаційних комітетів Олімпійських ігор і Континентальних асоціацій НОК, а також представники Всесвітньої асоціації олімпійців і члени різних національних асоціацій олімпійців взяли участь у 10-му Міжнародному форумі атлетів, що проходив онлайн.

     Нагадаємо, у перший день зібрання основна увага приділялася добробуту і підтримці спортсменів, а також учасники торкнулися тем психічного здоров’я і захисту.

     Обговорення Олімпійських ігор в Токіо-2020 і зимових Олімпійських ігор в Пекіні-2022 були основними подіями другого дня, на додаток до спеціальної сесії питань і відповідей з президентом МОК Томасом Бахом.

     Під час другого дня багато спортсменів поділилися своїм хвилюванням і впевненістю в Олімпійських іграх в Токіо-2020. Відмічаючи успішне проведення відбіркових змагань, які відбулися протягом останніх кількох місяців, атлети також висловили свою прихильність дотриманню заходів, викладених в посібнику щодо забезпечення проведення безпечних Олімпійських ігор.

     Крім того, учасники підкреслили важливість активного обміну інформацією між собою як гарантії, що всі спортсмени мають найсвіжішу інформацію і чітке розуміння домовленостей, що діятимуть в Токіо.

     Напередодні старту Форуму були проведені спеціальні секції для комісій спортсменів з кожного з п’яти континентів, щоб обговорити ефективне представництво спортсменів і розширення їх прав та можливостей, на додаток до секційних сесій, присвячених антидопінгу,  Олімпійським іграм та рекомендаціям Олімпійського порядку денного 2020+5. Відповідно до рекомендацій Олімпійського порядку денного 2020+5 учасники 10-го Міжнародного форуму спортсменів підкреслили наступні моменти.

    – МОКу потрібно активізувати свої зусилля щодо забезпечення того, щоб всі НОК і міжнародні федерації підтримували свої Комісії атлетів, щоб вони могли ефективно виконувати свою роль представників спортсменів.

    – Всі НОК і міжнародні федерації повинні прийняти та реалізувати Декларацію про права та обов’язки спортсменів.

    – Всі НОК і міжнародні федерації повинні зробити свої потоки фінансування прозорими для  зацікавлених сторін і чітко повідомляти про різноманітну пряму та непряму підтримку, яку вони пропонують спортсменам.

    – Комісія атлетів МОК разом з робочою групою по психічному здоров’ю повинна розробити тренінги для комісій атлетів, щоб підготувати їх, оскільки вони прагнуть краще підтримувати і направляти спортсменів у важкий час.

     «Разом ми можемо мати величезне значення для наших спортсменів. Нам потрібно знати, що ми #StrongerTogether. Ми досягнемо більшого за рахунок конструктивного вкладу та діалогу з усією нашою спортивною спільнотою і зацікавленими сторонами в олімпійському русі» – наголосила Кірсті Ковентрі, голова комісії атлетів МОК.

     «Як ми знаємо, світ постійно змінюється, а це означає, що потреби спортсменів змінюються – це те, що надихнуло Олімпійський порядок денний 2020 року. Завдяки запуску Олімпійського порядку  денного 2020+5 рекомендації спортсменів будуть враховувати цю мінливу ситуацію за допомогою ряду конкретних і значимих  дій. Останнім часом ми спостерігаємо зростання деяких універсальних потреб, і багато з них були посилені COVID-19. Якими б складними не здавалися обставини прямо зараз, якщо ми винесемо правильні уроки, ми зможемо скористатися можливостями, які пропонують нам ці виклики», – підсумувала вона.

                                                                /За інформацією сайтів НОК України та МОК/

SHARE