У 2020 році ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» започаткувала конкурс на визначення кращого дитячого тренера 2020 року. За результатами голосування, до когорти найсильніших увійшли тренер-викладач з баскетболу міської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з баскетболу Олександр Главатчук; тренер-викладач з гандболу міської дитячо-юнацької спортивної школи №3 Юрій Чурбаков; тренер-викладач з легкої атлетики Вінницької спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву Вадим Поляк; тренер-викладач з хокею на траві ДЮСШ «Авангард» та ОСДЮСШОР з хокею на траві «Олімпія».

Олександр Главатчук – кращий дитячий тренер 2020 року

з баскетболу (фото 1, фото 2)

     Кандидатуру Олександра Главатчука на звання кращого дитячого тренера 2020 року було висунуто ГО «Федерація баскетболу Вінницької області» за високі здобутки протягом 2020 календарного року.

     Він є кандидатом у майстри спорту України з баскетболу та входить до складу команди «Вінницькі зубри», яка у цьому сезоні стала срібним призером Першої ліги Чемпіонату України з баскетболу.

     На тренерській ниві його підопічні є багаторазовими переможцями чемпіонатів Вінницької області, а також призерами Всеукраїнських турнірів і змагань.

     У цьому сезоні його вихованці взяли участь у Чемпіонаті України вищої юнацької баскетбольної ліги. Колектив виступав у другому за статусом дивізіоні «Б», де за підсумками сезону піднявся на друге місце. Такий результатом є високим показником діяльності тренера і відповідно якості гри його підопічних. Срібло у чемпіонаті дозволило вихованцям Олександра Главатчука піднятися до найвищого дивізіону «А» Чемпіонату України.

     Окрім цього, ще одним вагомим показником діяльності вінничанина як тренера стала участь його вихованців у Єдиній юнацькій баскетбольній лізі. Там підопічні Олександра Главатчука пробилися у раунд плей-офф і у наступному календарному році продовжать боротьбу за найвищі нагороди.

     Станом на сьогодні, Олександр Главатчук зарекомендував себе як освічений наставник, що виховує спортсменів, готових до боротьби на Всеукраїнському рівні. Не потрібно забувати й про те, що наш земляк паралельно і сам виступає як гравець, де також показує чудові результати.

Вадим Поляк – кращий дитячий тренер 2020 року

з легкої атлетики (фото 3, фото 4)

     До когорти найсильніших увійшов тренер-викладач з легкої атлетики Вінницької спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву Вадим Поляк.

     Протягом 2020 року його вихованці неодноразово ставали призерами та переможцями обласних змагань і входили до найсильніших на Всеукраїнському рівні. Олександр Притула, Анастасія Іванова, Марія Черкас під керівництвом Вадима Поляка стали чемпіонами Вінницької області на спринтерських дистанціях – забіги на 100 та на 200 метрів.

     Окрім перемог, Марія Черкас стала рекордсменкою Вінницької області в естафеті 4*100 метрів. На Чемпіонаті України вона також виступала у складі естафети і посіла відразу два других місця у забігах 4*100 та 4*400 метрів.

     Оскільки легкоатлетичний сезон розпочинається взимку на Зимових чемпіонатах у приміщенні, то вихованці Вадима Поляка розпочали свої виступи ще у грудні. Так, на легкоатлетичному турнірі «Міжнародний фестиваль 2020» Марія Черкас стала бронзовою призеркою.

     Вадим Поляк є старшим тренером збірної Вінницької області з легкої атлетики, а також відповідальним за студентський спорт.

     «Цього року, у зв’язку із пандемією коронавірусу було проведено менше змагань, ніж у попередні роки. Якби турніри та тренування проводилися  у звичному режимі, то можна було б показати ще кращі результати», – зазначив Вадим Поляк.

Віталій Бондарчук – кращий дитячий тренер 2020 року

з хокею на траві (фото 5, фото 6)

     У 2020 році на своїй тренерській ниві високі результати показав тренер-викладач дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» та обласної спортивної дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з хокею на траві «Олімпія» за сумісництвом Віталій Бондарчук.

     Протягом ігрового періоду з першого листопада 2019 року по перше листопада 2020 року його вихованці завоювали цілу низку нагород. Ще наприкінці минулого року його підопічні 2002-2003 років народження посіли четверте місце на Чемпіонаті України з хокею на траві в приміщенні серед юніорів 2002-2003 рр. народження, що відбувався у місті Шостка. У тому турнірі взяли участь шість вихованців Віталія Бондарчука.

     У перший місяць поточного року команда юнаків 2004-2005 років народження, під керівництвом вінницького тренера взяла участь у Чемпіонаті України з хокею на траві у приміщенні серед юнаків 2004-2005 рр. народження і на тому турнірі стала першою. Дванадцятого лютого Віталій Бондарчук  представив своїх вихованців 2006-2007 років народження на аналогічному форумі у місті Калинівці, де вони посіли другу сходинку. Юнаки 2008-2009 років народження, під керівництвом Віталія Бондарчука, стали першими на такому ж Чемпіонаті України, що відбувався у місті Житомирі. А от молодше покоління, 2011-2012 років народження взяло участь у Чемпіонаті України в приміщенні у місті Коростені і там їм вдалося посісти третє місце.

     Окрім Чемпіонатів України, вихованці вінницького тренера брали участь у ряді інших престижних турнірів, зокрема й міжнародних. Так, протягом 21-23 лютого відразу дванадцять вихованців Віталія Бондарчука взяли участь у Міжнародному турнірі з хокею на траві в приміщенні серед юнаків 2004-2005 р.н. «Відкритий кубок столиці», присвячений пам’яті заслуженого тренера Білорусі Жмакіна В. А.», що відбувся у Мінську. Там наші спортсмени стали чемпіонами та привезли на Україну золоті нагороди.

     Протягом 13-15 жовтня юнаки 2007-2008 років народження взяли участь у Всеукраїнському турнірі з хокею на траві «Кубок Фенікса», де піднялися на найвищу сходинку п’єдесталу, додавши до колекції свого наставника ще одну золоту медаль, здобуту в якості тренера.

     У вересні-жовтні 2020 року завершилися останні тури Чемпіонатів України з хокею на траві різних вікових категорій, де відразу кілька колективів під керівництвом вінничанина здобули свої перемоги і стали чемпіонами країни. До таких належить команда юнаків 2011-2012 років народження, 2007-2008 років народження, 2005-2006 років народження.

     Крім вищезазначених здобутків, Віталій Бондарчук започаткував традиційний турнір з хокею на траві у приміщенні серед юнаків, присвячений пам’яті тренера-викладача з хокею на траві Реви Олександра Івановича. Цього року ці змагання проводилися вже втретє. Також, під керівництвом тренера-викладача на високому організаційному рівні були проведені два Чемпіонати України у місті Калинівці (Вінницька область).

     Окрім офіційних матчів та турнірів, Віталій Бондарчук організував для своїх підопічних цілу низку товариських зустрічей, щоб вони підтримували себе у формі.

     Одним із найбільш вагомих і найвищих показників якісної роботи тренера-викладача стало потрапляння його підопічних до складу Національної збірної команди України на період 2020 року. Один із підопічних є кандидатом до лав збірної, а четверо – резерв.

     Що ж, побажаємо Віталію подальших здобутків на спортивній ниві і якомога більше перемог його вихованців.

    Юрій Чурбаков – кращий дитячий тренер 2020 року

з гандболу (фото 7, фото 8)

     Юрій Чурбаков – старший тренер-викладач  відділення гандболу міської дитячо-юнацької спортивної школи №3, а також чинний гравець команд «МДСЮШ №3» та команди «ВДПУ» Юрій Чурбаков. Ці два колективи у сезоні 2019-2020 виступали у Першій лізі Чемпіонату України та посіли там призові місця.

     Колектив «МДЮСШ №3» став другим у цьому розіграші. Окрім виступів за команду, Юрій Чурбаков тренував колектив, зокрема, під його керівництвом грали Владислав Гудемчук, Микита Яскевич, Андрій Рисіч, Мирослав Сухіна. Ці ж самі гравці виступали у складі  команди «ВДПУ», яка стала третьою у Першій лізі Чемпіонату України з гандболу серед чоловіків.

      Вагомими досягненнями тренера-викладача стали виступи у Чемпіонатах України інших його колишніх вихованців. Так, Антон Сичов виступає у складі команди «КСЛІ» (Київський спортивний ліцей-інтернат). Він тренується під керівництвом вінницького тренера і у цьому сезоні став переможцем Чемпіонату України серед юнаків 2005 року народження.

      Також, у Юрія Чурбакова займався Олексій Томашевський, який зараз виступає за команду «Мотор-Політехнік» (місто Запоріжжя). Цей колектив  грає у Суперлізі Чемпіонату України з гандболу серед чоловіків. Особливим здобутком Олексія Томашевського стало висування його кандидатури до складу молодіжної збірної команди України.

     Таким чином, тренеру-викладачу Юрію Чурбакову у цьому сезоні вдалося посісти відразу два призових місця із двома своїми командами. Що ж, побажаємо йому подальших успіхів у турнірах, а також виходу його команд до Суперліги, де його підопічні зможуть розкрити увесь свій потенціал.

SHARE