В залі боксу обласного освітянського управління з фізвиховання та спорту одночасно працюють шість тренерів. На чолі цього колективу – заслужений тренер України Віктор Січкарук.

Він у боксі вже 40 років. За цей час виховав 106 майстрів спорту (чотири з них – міжнародного класу), в тому числі Володимира Продивуса, який є президентом Федерації боксу України. Метру допомагають тренери двох спортшкіл, майстри спорту Олександр Вацек, Федір Фріз, брати Віталій і Сергій Глущенки та Артем Базюк. Вони загалом готують близько 70 боксерів віком від 10 до 25 років.

12 раундів у парах 

Кореспондент RIA завітав на тренування до освітянського бокс-клубу, щоб дізнатися більше про колективний метод підготовки.

Воно почалося з шикування і отримання спортсменами завдань. Після розминки бійці приступили до основної частини заняття – роботи в парах. При цьому боксери або вивчають нові технічні прийоми, або закріпляють відомі навички. Хтось боксував ринзі, а кому бракувало місця – поруч з ним.

– Під час роботи в парах багато залежіть від рівня підготовки спортсменів. Найкращі навіть на тренуванні намагаються бити сильно, адже їх приблизно рівні за класом опоненти добре вміють захищатися, – розповів старший тренер збірної України з боксу серед чоловіків до 22 років Сергій Глущенко,

Бійці відпрацювали десять раундів відповідно із заданою тренером схемою, далі – ще два раунди вільного бою. В заключній частині тренування юнаки виконували гімнастичні вправи, розтяжки тощо.

Як розповів Сергій Глущенко, вихованці у клубі тренуються шість разів на тиждень. По понеділкам, середам і п’ятницям вони працюють в парах. По вівторкам – кроси, загальнофізична підготовка, робота на снарядах і з тренером на «лапах». В четвер – відновлювальне заняття, баня. В суботу – спарингують із запрошеними кращими боксерів з інших залів Вінниці та сусідніх міст і районів: Жмеринки, Калинівки, Шаргорода і Стрижавки.

«Другий батько»

Віктор Січкарук раніше готував чемпіонів самотужки, а останні років 15 – разом з помічниками. За його словами, колективний метод тренувальної роботи приносить гарні результати.

– Кожен тренер опікується переважно однією з ланок. Наприклад, один займається набором новачків у школах, другий дбає про загальнофізичну підготовку учнів, третій дає «школу боксу», четвертий – доводить до необхідних фізичних кондицій тощо, – сказав Віктор Січкарук.

За словами Сергій Глущенка, Віктор Січкарук – як «другий батько» для молодих тренерів.

– Він задає для кожного фахівця напрям роботи, а ми виконуємо поставлене завдання. Вся це спрямовано на досягнення найвищих результатів. Один одного замінюємо, підстраховуємо і підтримуємо. Кожен тренер веде свою групу, але для нас у клубі немає чужих вихованців, – додав Сергій Глущенко.

Тренування як відпочинок

В освітянському клубі тренується 25-річний майстер спорту міжнародного класу Денис Козарук, член національної збірної України, який нещодавно став віце-чемпіоном країни серед чоловіків (у ваговій категорії 49 кг). Він займається спортом двічі на день.

– Зранку тренуюся самотужки протягом години. Обов’язково – пробіжка, зарядка, підтягування, віджимання. А також – «школа боксу» (на вулиці чи вдома – в залежності від погоди), тобто повільне відпрацювання ударів. Наприклад, б’ю по листям – на кшталт «бою з тінню», – розповідає Денис Козарук. – Ввечері займаюся в залі. Для спарингів мені підбирають різних боксерів – і важче, і легше за мене, і швидких, і повільних. Це допомагає покращити техніку і відпрацювати широкий арсенал прийомів.

За словами Дениса Козарука, тренування у Вінниці – для нього свого роду … відпочинок. Адже на зборах в складі національної команди він тренується тричі на добу! Зранку – зарядка, вдень – робота в залі, а ввечері – крос або спаринги. Все це займає загалом 5 – 6 годин.

Денис Козарук прагне потрапити на Олімпійські ігри-2016. Доля путівки буде вирішуватися в лютому на Кубку України і подальших міжнародних ліцензійних турнірах, перший з яких пройде в Туреччині.

Рівняння на Усика

Підростає й молода зміна. Серед найперспективніших  – 13-річний Володимир Заболотний, який нещодавно став бронзовим призером чемпіонату України серед юнаків 2002 – 2003 р.н. (у категорії 35,5 кг). Він у вісім років захопився боксом. Постійно дивився цікаві професійні бої по телевізору, а потім вирішив піти  по стопам брата Олександра, кандидата в майстри спорту з боксу.

– Я прагну стати олімпійським чемпіоном і відомим, як Василь Ломаченко чи Олександр Усик. Для цього наполегливо тренуюся – п’ять разів на тиждень. Вдома також займаюся із боксерською грушею та відпрацьовую удари разом із братом, – розповів Володимир Заболотний,

На тренуваннях Володимир Заболотний спарингує проти трохи старших за себе на боксерів, щоб було цікавіше. Адже рівних йому однолітків у Вінниці практично немає.

 Довідка RIA

На безкоштовні тренування з боксу приймають у спортшколах «Вінниця» (тел. 55-68-67), вищої спортивної майстерності (66-01-04), «Орбіта» (35-32-80), «Спартак» (067-431-75-31) і клубі обласного управління з фізвиховання молоді (098-438-88-85).

За матеріалами: vn.20minut.ua

! !! !!! шах 002 шах 003 шах 007 шах 011 шах 013 шах 018 шах 021 шах 028 шах 029 шах 030