Директор Вінницької МДЮСШ № 1 Сергій Таранчук раніше займався багатьма видами спорту, переважно – єдиноборствами. Він є майстром спорту із греко-римської боротьби, кандидатом у майстри спорту із вільної боротьби. Також займався самбо і дзюдо, а ще трохи хокеєм на траві, легкою атлетикою і волейболом. Після завершення вишу Сергій Таранчук працював в сфері економіки, а після отримання другої вищої освіти – тренером. Не дивно, що такій багатогранній особистості довірили керувати провідним спортивним закладом нашого міста. Першу спортшколу Сергій Таранчук очолює трохи більше року.

   «За останній рік показники нашої спортшколи в рейтингу ДЮСШ першоїкатегорії стабільно зростають. Водночас завдяки підтримці міського голови Сергія Моргунова і голови комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради Сергію Краєвському у нас покращується матеріальна база. Взагалі вона дуже потужна. Маємо власний стадіон у Центральному парку. За останній рік осучаснили свою тренажерну залу, докупили необхідні тренажери», – каже Сергій Таранчук.

Діють чотири відділення

   У МДЮСШ № 1 діють чотири відділення: легка атлетика, хокей на траві, художня гімнастика і настільний теніс. Тобто культивуються престижні олімпійські види спорту, де й конкуренція неабияка.

   «Хокей на траві умовно розділяється на два сезони. Влітку заняття відбуваються на полі в Центральному парку культури і відпочинку. Взимку діти займаються індорхокеєм (хокеєм у приміщенні) в манежі «Колос» та школах № 20, № 22 і № 25. Легкоатлети влітку тренуються на стадіоні, взимку – у манежі «Колос». Адже існують й змагання в приміщенні, – продовжує Сергій Таранчук.  – Гімнастки займаються на базі загальноосвітніх шкіл № 23, № 34, № 35 та у технологічно-промисловому коледжі ВНАУ, тенісисти – у кооперативному інституті та в школі № 16».

   У МДЮСШ № 1 22 тренери загалом опікуються понад 360 юними спортсменами.

   «Серед наставників чимало молодих та амбітних. Водночас тон все ж задають досвідчені фахівці. В першу чергу це Олександр Кулеша і Василь Півнюк, які навчають юних хокеїстів, – каже Сергій Таранчук. – Олександр Кулеша торік був визнаний кращим дитячим тренером Вінниччини (за визначенням обласного відділення НОК України). У 2019 році його команда виграла чемпіонат України з індорхокею серед молодших юнаків»Інший авторитетний хокейний тренер Василь Півнюк має досвід роботи в Італії.

   «Легкоатлетами опікуються відомі спеціалісти Андрій Москвін і Володимир Прошин (тренер вищої категорії), а також наші випускники Вікторія Турлюк та Павло Майструк. Гімнастками – президент обласної федерації із цього виду спорту Ганна Миргородська та старший тренер відділення Юлія Заплішна, які багато років працюють у тандемі. Вони підняли гімнастику у спортшколі і взагалі у Вінниці на високий рівень. Недарма у нашому місті вже проходили два чемпіонати України, – продовжує заступник директора МДЮСШ № 1, майстер спорту Галина Сташко».

Вершини хокеїстів і легкоатлетів

   Зіркою МДЮСШ № 1 є легкоатлет Андрій Краковецький – чинний чемпіон України серед юніорів і молоді. Торік він посів четверте місце на юніорському чемпіонаті Європи, а цього року виборов бронзу на першості країни серед чоловіків. Нещодавно Андрій Краковецький виконав норматив майстра спорту України, що в легкій атлетиці досягти дуже непросто. Є успіхи й в інших легкоатлетів МДЮСШ № 1 – приміром, Владислав Хоменський торік був чемпіоном України серед юнаків. У хокеї на траві результати команд МДЮСШ № 1 стабільно високі. Вони регулярно входять до першої трійки на Всеукраїнському рівні і гідно конкурують із земляками зі СДЮШОР із хокею на траві. А минулого року двоє з них були п’ятими на чемпіонаті Європи в складі збірної України. Гімнастки МДЮСШ № 1 також регулярно посідають призові місця на Всеукраїнському рівні, в тому числі за програмою майстрів і кандидатів у майстри спорту.

Який вид спорту обрати?

   Як у ДЮСШ № 1 вирішується проблема із інвентарем та обладнанням? За допомогою міської ради придбали килими для гімнастики, снаряди, форму. Планується придбання спортивних купальників за бюджетні кошти. Вони дуже дорогі – від п’яти тисяч гривень кожен.

   «Наші вихованки беруть участь у чемпіонатах України. Для того, щоб виступати на професійному рівні і складати реальну конкуренцію найсильнішим юним граціям країни, необхідно мати відповідний зовнішній вигляд. Це один із критеріїв оцінки виступів гімнасток, – пояснює Галина Сташко. – Взагалі художня гімнастика – дорогий вид спорту. Але ми намагаємося зменшити витрати, які лягають на плечі батьків. Серед іншого, допомагаємо із орендою тренувальних залів тощо».

   Із якого віку юних вінничан приймають на тренування у МДЮСШ № 1? Як повідомила пані Сташко, на відділення художньої гімнастики можна записувати початківців вже у 5 років. На хокей на траві беруть із 5-6 років. Настільним тенісом варто починати займатися із 7 років, а на легку атлетику приймають із 9-10 років. Не завжди батьки можуть визначитися, на який вид спорту варто записати своє чадо.

   «Якщо дитина старше 12 років, ми радимо спробувати себе в легкій атлетиці або хокеї на траві. Можна й в настільному тенісі. А ось на гімнастику приймаються дівчата лише молодшого віку, – пояснює Галина Сташко. – В будь-якому виді спорту можна прийти на пробне тренування і лише тоді визначатися. Все індивідуально. Треба враховувати і вподобання, і здібності дитини».

Довідка

Записатися на тренування у МДЮСШ № 1 можна за телефонами:

(0432)67-55-76, 67-12-47. Адміністрація спортшколи перебуває в адміністративному приміщенні в Центральному парку культури і відпочинку (поруч із хокейно-легкоатлетичним стадіоном).

Михайло БАРСЬКИЙ

SHARE