28 листопада до Калинівської ДЮСШ «Авангард» завітала «Olympik Lab» («Олімпійська лабораторія»), що є проектом НОК України. Один із її модулів, «Ментальне тренування», провели голова обласної федерації баскетболу, відомий суддя із цього виду спорту Сергій Дусь разом зі срібним призером Олімпійських ігор Павлом Хникіним. Захід організувало відділення НОК України у Вінницькій області за підтримки «The Coca-Cola Foundation».

   Директор Калинівської ДЮСШ «Авангард» Сергій Грепечук розповів, що в його спортшколі діє чотири відділення: баскетболу, волейболу (дівчата), хокею на траві і футболу. Тут займаються понад 320 дітей. Спортивна база включає спортзал, велике футбольне поле, майданчики для футболу і пляжного волейболу. Будується ще один майданчик зі штучним покриттям для ігровиків.

   – Наші хокеїсти неодноразово були переможцями чемпіонатів України, міжнародних змагань у Польщі. Волейболістки виграли Дитячу лігу волейболу України і в складі збірної області стали чемпіонками країни серед школярів. Вихованка ДЮСШ «Авангард» Валерія Якушева в складі збірної України U-16 стала срібною призеркою Східно-європейської зональної волейбольної Асоціації, а підготувала цю команду наш тренер Лариса Дуніна.

   Відділення баскетболу функціонує лише другий рік, із дітьми працюють два тренери. За це короткий час наші баскетболісти двічі здобували медалі чемпіонату області, – повідомив Сергій Грепечук.

   Тренер ДЮСШ «Авангард» Дмитро Копачевський провів показову розминку юних баскетболістів. Діти не лише бігали, але й виконували спеціальні вправи. Зокрема, у парах демонстрували елементи дриблінгу, захисту, кидали м’ячі у кошик.

   – Наші вихованці успішно конкурують навіть з однолітками з Вінниці. Бажаючих займатися баскетболом у Калинівці вдосталь. Але приймаємо на тренування обмежену кількість дітей, адже вимушені ділити ігрову залу із представниками інших видів спорту, – прокоментував Дмитро Копачевський.

   Під час «Ментального тренування» Павло Хникін коротко розповів про свої блискучі спортивні досягнення, чим викликав захоплення у слухачів. Адже, нагадаємо, він не лише двічі здобував медалі Олімпійських ігор з плавання. Але й рекордні чотири рази брав участь на головних змаганнях чотириріччя. Павло Хникін також показав юним баскетболістам простий спосіб психологічного налаштування.

   – Треба підняти два пальця догори. Зверніться до одного з них: я тебе люблю, ти найкращий. Відчуваєте, що, цей палець став якимось особливим?! Аналогічним чином можна психологічно налаштувати самого себе перед важливими стартами, – зауважив Павло Хникін.

   Змістовна розповідь Сергія Дуся супроводжувалася відеослайдами. Йшлося про те, що задля досягнення спортивного результату необхідно одночасно вести підготовку у чотирьох аспектах: фізичному, технічному (дриблінг тощо), тактичному і психологічному. Важливу роль відіграє й відеотренінг – перегляд відеозапису своїх виступів.

   Сергій Дусь зачепив тему спортивної конкуренції. І не лише із представниками інших міст і районів, а у й власній команді. Бо, як відомо, в ігрових видах спорту гравці борються за місце в стартовому складі. Голова обласної федерації баскетболу порадив юнакам бути дружніми та єдиним цілим в складі команди. Незалежно від того, виходять вони на заміну чи стабільно грають у «старті».

   Також Сергій Дусь порадив молоді гарний психологічний прийом, запозичений у знаменитого в минулому тенісиста Бориса Беккера. Той в юності уявляв свої поєдинки із зірковими суперниками, водночас наполегливо тренувався. І його мрія згодом стала реальністю!

   Дмитро Копачевський визнав, що на своїх тренуваннях ще не торкався психологічної підготовки.

   – Тепер, безумовно, ми будемо враховувати цей аспект. Наші вихованці ще маленькі. Тому навряд чим вони поки що спроможні опанувати самонавіювання. Але вже можуть, приміром, уявити свої майбутні зустрічі із зірковими баскетболістами сучасності, – Дмитро Копачевський

   Учасники зустрічі у подарунок отримали футболки із написом «Olympik Lab». Переможці вікторини на тему баскетболу також вигравали кепки з аналогічними позначками. Їх вручав голова відділення НОКУ Павло Хникін. Діти залишилися задоволеними.

   – Мені сподобався тренінг. Було цікаво дізнатися, що підготовка до змагань складається із різних частин. І всі вони важливі, – каже десятирічний Назар Шевчук. – Я прагну потрапити до збірної України з баскетболу. Подобається, що у нашому виді спорту ти граєш не сам за себе, а в команді. І навіть на тренуваннях у тебе багато можливостей для спілкування.

SHARE