Із історії подій

      “…Раз в чотири роки людство переживає самі напружені, самі радісні і самі драматичніші події – Олімпійські змагання. На сучасному етапі розвитку людської цивілізації спостерігається стійка тенденція підвищення ролі спорту і олімпійського руху в суспільстві, їх соціальної значимості не тільки з пропаганди здорового способу життя, а і вихованні у молоді таких важливих якостей як працелюбність, наполегливість, сила волі, мужність, патріотизм. Успіхи спортсменів на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи підіймають міжнародний престиж країн, які вони представляють, а це особливо важливо для нашої молодої незалежної України.

Починаючи з 1996 року, коли українські олімпійці стали виступати окремою командою, участь в Іграх олімпійців Вінниччини є постійною. На Олімпіаду до Атланти ми делегували трьох спортсменів, на чергових олімпійських іграх у 2000 році вінничан було вже п’ятеро.  Рекордного успіху олімпійці Вінниччини добиваються на Іграх в Афінах у 2004 році. Дев’ять спортсменів Вінниччини приймали участь в   двадцять восьмих літніх Олімпійських іграх  в Афінах. Це: Ганна Балабанова, Олена Череватова – веслування,  Наталя Качалка – велоспорт, Андрій Соколовський, Наталія Добринська та Михайло Книш – легка атлетика, Максим Третяк – бокс, Павло Хникін – плавання, та паралімпієц  – Микола Левицький.

На чергові ХХІХ літні Олімпійські ігри Пекіну четверо вибороли місце в складі Національної  Олімпійської команди України. Ця Олімпіада стала для Вінниччини золотою, адже чемпіонкою ХХІХ Олімпійських ігор стає наша землячка, легкоатлетка Наталія Добринська. Учасниками олімпійських ігор також були стрибунка у воду Ганна Письменська, марафонець Андрій Ковенко, Михайло Книш та параолімпієць, дзюдоїст Микола Левицький.

Володарем двох срібних нагород ХХХ  Лондонської олімпіади 2012 року стала веслувальниця Інна Осипенко-Родомська. Приємним є те, що наші земляки приймають участь майже у всіх Олімпійських іграх сучасностної історії.

На шляху до Олімпійських ігор в Лондоні 2012 року наші юні олімпійці стартували на І юнацьких Олімпійських іграх в Сінгапурі 2010 року.Серед олімпійців – юніорів наші спортсмени:  учень ШВСМ Олег Неклюдов – майстер спорту міжнародного класу з боксу, дворазовий чемпіон світу серед юніорів (тренери:- заслужені тренери України Микола Маньківський і Леонід Лоївський), веслувальник на байдарках і каное, учень СДЮШОР ім.. Ю. Рябчинської –Анатолій Мельник (тренер Олександр Ткачов) і учень СДЮШОР «Колос» – Вадим Адамчук  (семиборство, тренер, ЗТУ Віктор Постемський).Колекцію з двох медалей в Сінгапурі завойовує наш земляк Анатолій Мельник (веслування на байдарках і каное). Олег Неклюдов – 4 місце. Вадим Адамчук – 9 місце.. На ІІ Юнацьких Олімпійських іграх в Баку срібного успіху досягла легкоатлетка Джойс Коба (тренер Володимир Прошин).

Подоляни – чемпіони та призери Олімпійських ігор.

ЗОЛОТІ МЕДАЛІСТИ

 • Юлія Рябчинська – веслування на байдарках(ХХ літні Олімпійські ігри 1972 року. Мюнхен).
 • Петро Король – важка атлетика, вага 67, 5кг(ХХІ літні Олімпійські ігри 1976 року. Монреаль).
 • Наталія Добринська – легка атлетика – семиборство(ХХІХ літні Олімпійські ігри 2008 року. Пекін).

СРІБНІ  ПРИЗЕРИ

 • Борис Мельник – кульова стрільба(ХХ літні Олімпійські ігри 1972 року. Мюнхен).
 • Ніна Уманець – академічне веслування. Вісімка(ХХІІ літні Олімпійські ігри 1980 року. Москва).
 • Марія Позюн – академічне веслування. Вісімка(ХХІІ літні Олімпійські ігри 1980 року. Москва).
 • Олександр Сороколет – волейбол(ХХІV літні Олімпійські ігри 1988 року. Сеул).
 • Павло Хникін – плавання (ХХV літні Олімпійські ігри 1992 року. (2 медалі) Барселона).
 • Сергій Чернявський – велоспорт, трек (ХХVІІ літні Олімпійські ігри 2000 року. Сідней.)
 • Інна Осипенко-Родомська -Веслування на байдарках і каное (ХХХ літні Олімпійські ігри 2012 року. (2 медалі) Лондон).

БРОНЗОВІ ПРИЗЕРИ

 • Олена Череватова, Ганна Балабанова -веслування на байдарках і каное(ХХVІІІ літні Олімпійські ігри 2004 року. Афіни).
 • Микола Левицький – боротьба дзюдо (Параолімпійські ігри 2008 року. Пекін).