“Спорт – це змагання, це – шоу, це – видовище! Вважаю, що в нашій країні цей ресурс використовується не до кінця”

 

– Сьогодні колосівські змагання часто-густо проходять за підтримки Національного Олімпійського Комітету, що є хорошим прикладом взаємодії спортивних структур для українського спорту, особливо за нинішньої економічної ситуації. Що спонукає вітчизняний НОК допомагати в організації змагань Всеукраїнському ФСТ «Колос»? 

 

– Співпраця з суб’єктами олімпійського руху завжди була та залишається одним з пріоритетних напрямків роботи у діяльності Національного олімпійського комітету України.

Дуже приємно, що протягом вже багатьох років НОК України має такого доброго товариша та надійного партнера як Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос». За багаторічну історію свого існування це товариство виховало багаточисленну армію талановитих чемпіонів, кожен з яких зробив свій внесок у процвітання спорту України та її олімпійського руху.

Плеяда іменитих спортсменів – серед них переможці й призери Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи – невтомно прославляли нашу країну у світі та продовжують примножувати славні традиції українського спорту на міжнародній арені.

За підтримки НОК щороку проходять спортивні змагання ВФСТ «Колос», зокрема, «Краще спортивне село», «Хто ти, майбутній олімпієць?». Дуже приємно, що колосівці активно долучаються до спортивних заходів, ініційованих Олімпійським комітетом, тому ми відчуваємо повне порозуміння та підтримку від наших колег.

В цьому році ми разом відсвяткували прекрасну дату – 65-річчя ВФСТ «Колос». Впевнений, що завдяки чудовому колективу товариства його перспективні та амбіційні вихованці й надалі прославлятимуть рідну країну на міжнародній спортивній арені, а наша співпраця сприятиме вихованню нових чемпіонів та сильної, здорової нації.

НОК України й надалі підтримуватиме ВФСТ «Колос» у реалізації спільних задумів та планів на благо розвитку українського спорту.

 

– Як НОК підтримує українських спортсменів у підготовці до Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро?

 

– Я вже неодноразово казав, що в ці непрості часи як для України, так і для вітчизняного спорту, наше головне завдання – спільно з державою, Міністерством молоді та спорту, федераціями, фізкультурно-спортивними товариствами, органами місцевої влади, меценатами та спонсорами, журналістами об’єднати усі зусилля та консолідувати усі можливі ресурси й забезпечити сприятливі умови на завершальному етапі підготовки наших спортсменів до найголовніших спортивних стартів чотириріччя.

Наразі НОК продовжує виконувати усі заявлені програми та фінансові зобов’язання, приділяючи особливу увагу підтримці спортсменів.

Протягом 2014 року для підготовки спортсменів НОК, який є громадською організацією, виділив національним олімпійським  федераціям 22 млн. грн.

З урахуванням непростої ситуації Олімпійський комітет знайшов можливість надати додаткові 2,5 млн. грн. для забезпечення участі наших спортсменів в змаганнях світового і європейського рівня. Особлива допомога була спрямована спортсменам і тренерам з і сходу країни – для вирішення соціально-побутових умов та оренди житла в столиці НОК виділив 500 тис. грн.

Безумовно, персональна увага приділяється провідним спортсменам  для підготовки до Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, тому що всі ми розуміємо важливість цих змагань. 32 атлета з січня цього року і до вересня-2016 отримуватимуть щомісячні стипендії НОК, на що передбачено 4 млн. грн.  Наразі маємо домовленість щодо отримання додаткових коштів від Міжнародного Олімпійського Комітету, Європейських Олімпійських Комітетів та Асоціації Національних олімпійських комітетів  щодо виділення додаткових коштів для стипендій та допомоги нашим спортсменам.

 

– Що можна сказати про розвиток масового спорту, адже саме виховання здорової людини є головним завданням галузі фізичної культури. Як Ви оцінюєте нинішній стан розвитку масового спорту в Україні і його найближчі перспективи?  

 

– У світі в цілому та в Україні зокрема дуже гостро стоїть питання стану здоров’я.

Здоров’я – основна цінність людини, а фізична культура та спорт – головні чинники виховання здорової нації, гармонійно розвиненого молодого покоління.

Ми завжди відстоюємо думку, що спортивні майданчики повинні бути у кожному дворі, фізичною культурою кожна дитина повинна займатися вже з дитячого садку, зі школи, коли закладаються усі основи.

Наприклад, в Канаді впровадження гарна практика проведення уроків фізкультури в школі щодня. Щоб виховувати здорову молодь, мати здорову націю ми повинні слідувати таким принципам.

Відзначу, що діяльність Національного олімпійського комітету не обмежується Олімпійськими іграми та спортом вищих досягнень. Прагнучи залучити до олімпійських цінностей якомога більше наших співвітчизників,  зробити спорт доступним для кожного українця, ми регулярно реалізовує цілу низку соціальних, культурних, освітніх та виховних проектів.

З кожним роком все більше учасників залучають до своїх лав Олімпійський день, Олімпійський урок та тиждень. Спільно з Олімпійською академією України ми видаємо велику кількість унікальної олімпійської літератури для різних вікових груп, як для фахівців спорту, так і простих любителів.

Щороку все більш популярною стає Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року», запроваджена за ініціативи президента Національного олімпійського комітету на початку звітного періоду. Водночас, починаючи з листопада 2005 року НОК обирає найкращого спортсмена та тренера місяця.

Дуже приємно, що всі ці ініціативи НОК отримують високу оцінку на міжнародній спортивній арені. Невипадково, у 2013 році Олімпійський комітет України було визнано найкращим у світі за впровадження креативних ідей та реалізацію олімпійських проектів.

Це визнання – є яскравим підтвердженням вагомої ролі українського НОК у популяризації олімпійських ідеалів, цінностей та здорового способу життя не тільки в нашій країні, а й у світі.

 

– Ви як прихильник сміливого використання сучасних медіа-технологій у висвітленні змагань, як оціните рівень спортивного медіа-простору в Україні?

 

– Сьогодні в українському телевізійному ефірі відчувається великий брак присутності спорту.

Разом з тим, світова тенденція зовсім інша, про що свідчить прийняте наприкінці 2014 року Міжнародним Олімпійським Комітетом рішення про створення Олімпійського телеканалу. Впевнений, що цей крок відіграє позитивну роль й в телевізійному спортивному просторі нашої країни, адже інформаційна підтримка, висвітлення олімпійського руху та спорту відіграє важливу роль в популяризації здорового способу життя та вихованні здорової молоді.

В рамках наших можливостей ми робимо все можливе, щоб спорт та олімпійський рух були максимально присутні в засобах масової інформації.

Спільно з телевізійними каналами та студіями випускаємо в ефір щотижневі проекти «Таке спортивне життя», «Вперед, на Олімп!».

Продовжуємо випуск нашого щомісячного кольорового журналу «Олімпійська арена», який є фактично єдиним спортивним журналом в Україні.

Ми також намагаємося залучати до олімпійського руху, до спортивних змагань якомога більше молодого покоління через соціальні мережі на наших офіційних сторінках Facebook, Vkontakte, Google+.

Щороку проводимо Всеукраїнський конкурс серед спортивних журналістів «Україна олімпійська» та конкурс на найкращу спортивну фотографію, відзначаючи найкращих представників мас-медіа, тим самим мотивуючи ЗМІ до активної і тісної співпраці.

Спорт – це змагання, це – шоу, це – видовище! Вважаю, що в нашій країні цей ресурс використовується не до кінця.

Для нас дуже важливо викликати інтерес у громадян до спортивних змагань, щоб вони мали бажання стати частиною цього видовищного шоу, слідкувати за спортивними баталіями як у екранів своїх телевізорів, так і на спортивних майданчиках. Чудовим прикладом були змагання жердинників «Стрибки на Майдані», турнір «Зірки жердини», ініційовані нами, які збирали велику кількість шанувальників спорту та простих людей, яких захоплює дух змагань та спортивне дійство.

 

– Як головний олімпієць України Сергій Бубка підтримує чудову спортивну форму? Які фізичні вправи найкраще відновлюють сили для подальшого олімпійського поступу на головній дистанції під назвою «життя»?

 

– Завжди намагаюся знайти час для фізичних навантажень. Без них витримати щільний графік роботи просто неможливо. Іноді за тиждень доводиться змінювати декілька континентів, відвідуючи заходи Міжнародного Олімпійського Комітету або Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Але де б я не знаходився, спортивна сумка з мінімальним комплектом необхідної форми завжди зі мною. Маючи можливість, плаваю, бігаю, їжджу на велосипеді, займаюсь в тренажерному залі. Рух – це життя, а здоров’я – головна цінність людини, якою ти сам повинен опікуватись передусім.

 

Станіслав МІХРОВСЬКИЙ і прес-служба НОК України

 

   

 

 

 

 

 

 

 

SHARE