Більше 40 спортсменів із міст Хмельницького, Вінниці, Турбова та смт Летави з’їхалися до Вінниці, щоб розіграти нагороди Всеукраїнського турніру пам’яті першого рекордсмена світу з важкої атлетики, вінничанина, Анатолія Житецького.  

 

        Змагання проводилися 28 жовтня у спортивному комплексі «Колос» і були організовані на хорошому рівні.  Головними винуватцями цього свята стали – обласне управління з фізичної культури та спорту, обласне відділення НОКУ та небайдужі спонсори. Кубок А. Житецького проводиться з 1986 року і завжди мав своїх прихильників із різних областей України. Під час нагородження призерів голова Вінницького обласного відділення Національного олімпійського комітету, дворазовий олімпійський призер Павло Хникін вручив подарунки провідним штангістам Вінниччини  

       

       Як завжди першими відкривають змагання дівчата. Більше 20 спортсменок вийшли на поміст поборотися за нагороди турніру і з’ясувати, хто ж найсильніший. У ваговій категорії до 48 кг сильнішою була наш гість із хмельницького Уляна Гожимар (тренер Олег Поляков), срібну нагороду виграє студентка Вінницького Кооперативного інституту Юлія Подмастерчик (тренери: Іван Лозовський, Майя Ліщенко), а бронза у юної спортсменки із Турбова Людмили Тарабанчук. Студентка із Хмельницького Аліна Марущак в категорії до 58 кг з результатом 135 кг (65+70) виграє золоту медаль Кубка А. Житецького Срібна та бронзова нагороди залишаються у вінничанок – срібло у Лесі Аркуші (тренер Дмитро Бабич) – результат 118 кг (51+67), і новий рекорд області у поштовху 67 кг. Бронзова медаль дісталася студенці ВДПУ Вікторії Базюк (тренер Петро Нагурний) – 110 кг (45+ 65). Ірина Слюсаренко (МДЮСШ №5, тренер Петро Нагурний) стає володаркою золотої медалі у ваговій категорії до 63 кг – 143 кг (63+80). У категорії до 69 кг Золоту нагороду виборола хмельничанка Наталія Душак. Наступні вагові категорії стали вінницькими, а їх господарями були спортсмени із Вінницького Кооперативного інституту. У ваговій категорії до 90 кг перемогу святкувала майстер спорту України Майя Ліщенко (тренер Іван Лозовський, Іван Куліжніков), а у ваговій категорії понад 90 кг золото виграє викладач ВКІ Вікторія Поліщук (тренер Петро Нагурний).  

       

       Досить цікаво проходила боротьба у чоловіків. Першим чемпіоном чоловічого старту стає вихованець ОДЮСШ «Колос» Денис Бевз (тренер Іван Лозовський, Майя Ліщенко). У ваговій категорії до 77 кг трійка призерів виглядає таким чином: чемпіоном стає Сергій Ковбасюк – сума двоборства 255 кг (114+141), срібна нагорода у Вадима Мельника – 246 кг (111+135) – (обидва спортсмени із МДЮСШ №5, тренер Петро Нагурний), а бронзова нагорода у юного спортсмена із ОДЮСШ «Колос» Віктора Аркуші, тренер Богдан Мойсеєв. У ваговій категорії до 85 кг перемогу святкував майстер спорту України Сергій Грачов (тренер Сергій Кісельов), з сумою 285 кг (125+160). На другу та третю сходинки п’єдесталу пошани піднялися  Олексій Нагурний і Олексій Жученко (МДЮСШ №5, тренер Петро Нагурний). Після перерви повернувся на важкоатлетичний поміст майстер спорту Богдан Мойсеєв (ОДЮСШ «Колос», тренер К. Соцков) і зразу в чемпіони. З сумою у двоборстві 285 кг (125+160) він стає недосяжним. Срібна нагорода у Романа Андрощука (тренер Олександр Ковальчук) – 276 кг (126+150), а бронзова у Максима Лубова – 276 кг (126+150) ( тренер Петро Нагурний, обидва спортсмени із МДЮСШ № 5). У ваговій категорії до 105 кг чемпіоном стає спортсмен із СМТ Летава Роман Маслій – 308 кг (148+160). Срібна нагорода у спортсмена із ОДЮСШ «Колос» Івана Шконді ( тренер Іван Лозовський, Майя Ліщенко) – 261 кг (116+145).  Досить вдало виступав на цих змаганнях молодий і перспективний важковаговик, двометровий гігант Дмитро Сніцар, студент Вінницького кооперативного інституту- ОДЮСШ «Колос», тренери: Іван Лозовський, Майя Ліщенко). При особистій вазі 107 кг спортсмен у першій вправі, ривку, піднімає над головою всі три залікових спробі –120, 130 і 137 кг, а у четверті й додатковій вправі підкорив і вагу 141 кг. У поштовху також юнак досить вдало виступав, піднімає над головою 153, 163, 167 кг і маючи ще непоганий запас міцності. Хочеться вірити, шо набрана ним сума двоборства 304 кг взмозі найближчим часом обновитися. Попереду 21-25 листопада ц.р. міжнародний турнір у місті Харкові, де Дмитро в змозі виступити і покращити свої спортивні досягнення, адже до виконання нормативу майстра спорту рукою подати. Дочекаємося!  Срібна нагорода у Максима Гайдамаки (ОДЮСШ «Колос», тренери: Іван Лозовський, Микола Тимчик) – 260 кг (110+150). Всі переможці змагань отримали нагороди від спонсорів. Окрім особистих місць Сергій Грачов був визнаний найсильнішим спортсменом змагань згідно таблиці Сінклера і в нагороду отримав Кубок переможця.  

       

        В командному заліку перемогу святкували у чоловіків -важкоатлети міста Вінниці (тренер Петро Нагурний). У дівчат Кубок отримують спортсменки із Хмельницького педагогічного коледжу (тренер Олег Поляков). Попереду ще декілька стартів у важкоатлетів Вінниччини як на обласних так і на Всеукраїнських змаганнях. То ж успішних стартів і хороших кілограмів на помості! 

       

       Іван Лозовський, почесний майстер спорту. 

SHARE