Перший офлайн-шаховий турнір (нарешті! – казали усі) у Житомирі за останні півроку зібрав 70 гравців із чотирьох регіонів України. Вони представляли Вінницьку, Київську, Житомирську і Хмельницьку області. За словами організаторів, на «Кубку Незалежності-2020» було гаряче, і не тільки тому, що на вулиці Михайлівській (біля міської ради) припікало сонце. Спортсмени грали проста неба, але в тіні!

   Вінницю представляли 10 вихованців МДЮСШ № 6 і її філії (клубу «Романтик») на чолі із граючим тренером Михайлом Шафіром. З організацією поїздки допомогли меценати Володимир Околіта і Богдан Платовський.

   У опен-турнірі грали кілька майстрів спорту і кандидати у майстри, а також молоді спортсмени, старше 2009 р.н. Чемпіоном став майстер спорту України Олег Поліщук (Хмельницька область). Кращі із вінничан Михайло і Євгеній Шафіри розділили 2-5 місця, але через гірший коефіцієнт залишилися за межами призової трійки.

   У цьому турнірі на додаткові юнацькі призи ще претендував вінничанин Іван Крамаренко, але через прикру поразку в останньому турі втратив ці шанси.

   А ось у дитячому турнірі, який проходив паралельно, вінничани здобули одразу чотири нагороди. Доля красивого Кубку вирішувалася в партії останнього туру. У ній зустрічалися двоє вінницьких шахових «романтиків»: 7-річний Юрій Перепелиця, який не знав очкових втрат, та 10-річний Володимир Шафір, що перед цим втратив пів-очка. Шальки терезів кілька разів схилялися то на один, то в інший бік. Але в підсумку, більш досвідченому Володимиру Шафіру вдалося вирвати перемогу і посісти перше місце.

   У Юрія Перепелиці – третя позиція в загальному заліку, але організатори вирішили нагородили його за перше місце в номінації серед дітей 2012 р.н. і молодших. В цій же категорії другу сходинку посів Благовест Богомживущий, третю – Іван Винокур. Для обох вихованців МДЮСШ № 6 ці медалі стали дебютними на міжобласному рівні.

   Окрім суто шахових баталій, спортсмени разом із батьками встигли прогулятися центром Житомира і відвідати цікавий музей космонавтики.

SHARE