Ось 10 особливих фактів про XXXII Oлімпійські ігри в Токіо:

  1. Це перша в історії Олімпіада, яка проходить в непарний рік і майже без глядачів, а також перші Ігри, які було перенесено, а не скасовано у зв’язку з надзвичайною ситуацією – коронавірусною інфекцією.
  2. З маркетинговою метою було вирішено зберегти офіційну марку «Токіо-2020».
  3. Перші змагальні старти розпочалися за два дні до офіційної церемонії відкриття Ігор.
  4. На олімпійські об’єкти під час Ігор не допускаються іноземні глядачі, а гроші заздалегідь куплені квитки були повернені назад.
  5. Змагання пройдуть на 42 майданчиках (у Ріо 2016 року було використано 37 арен), 28 з яких розташовані в радіусі восьми кілометрів від Олімпійського містечка. Усього буде розіграно 339 комплектів олімпійських нагород зі 41 виду спорту.
  6. На Іграх-2020 відбувається олімпійський дебют карате, скелелазіння, серфінгу та скейтборду.
  7. Після дванадцятирічної перерви до програми повертаються бейсбол, вперше неофіційно представлений на третій Олімпіаді сучасності 1904 року. Офіційно він дебютував на Іграх у 1992 році. Представлений буде і софтбол, який востаннє з’являвся в Пекіні у 2008 році. На включенні цих видів до програми Токіо-2020 наполягали господарі.
  8. У традиційних видах спорту глядачі вперше побачать олімпійські змагання з баскетболу 3х3, BMX-фрістайлу, а також змішані естафети у плаванні та легкій атлетиці, змішані командні змагання з дзюдо, тріатлону і стрільби з лука.
  9. Найбільша команда із США представлена 613 атлетами.
  10. Збірна України на Олімпійські ігри в Токіо вирушила з найменшою делегацією за всю сучасну історію виступів на літніх Олімпіадах.

 

                                                                                                           Лана Свєтлова

SHARE