З 16-18 червня в Калинівці пройшов VI Всеукраїнський щорічний, традиційний футбольний турнір пам’яті відомого українського автогонщика, неодноразового учасника змагань ралі «Дакар», бізнесмена і благодійника Вадима Нестерчука.

   Вадим Володимирович більше 10 років керував групою компаній «Оптіма-лізинг» (серед них – «Sixt Україна», український лідер прокату автомобілів), він був засновником Міжнародного благодійного фонду імені Івана Богуна. У 2008 році Вадим
Нестерчук заснував першу повноцінну українську команду для участі в легендарному ралі-рейді «Дакар», в якому брав участь щорічно. У 2013 році Вадим Нестерчук трагічно загинув, але його справу продовжила дружина – Наталія Нестерчук. У 2015 року Благодійний фонд було перейменовано у «Міжнародний фонд імені Вадима Нестерчука». Наразі цей Фонд займається підтримкою талановитої молоді, кращі випускники шкіл отримують гранти на навчання у вищі навчальні заклади України, проводить збір коштів на ліки та медичні препарати для онкохворих дітей, надає допомогу у проведенні некомерційних спортивних заходів в Україні та займається іншими напрямками роботи.

   У VI Всеукраїнському турнірі приймали участь юні футболісти 2004-2005 р. н. з Вінниці, Бердичева, Житомира, Хмельницького, Бару і Калинівки.

   В урочистому відкритті приймали участь представники районної та міської влади, «Міжнародного фонду Вадима Нестерчука» Лілія Соболь, помічник народного депутата України Петра Юрчишина Віталій Оліх.

   На урочистому відкритті з показовим виступом перед юними футболістами, глядачами і гостями цього турніру свою майстерність показали вихованці Калинівської школи художньої гімнастики. Потім розпочалися захопливі змагання, все було майже як в дорослому футболі, тільки кожний тайм тривав лише 30 хв. Юним футболістам протягом трьох днів прийшлося проявити велику мужність, бігаючи по великому полю у неймовірну спеку. Всі команди показали цікаву, динамічну гру.

   В групі «А» кращою була перша команда «Прем’єр – Нива» (Вінниця). Друге місце в цій групі зайняли юні футболісти ДЮСШ Бердичева, які вибороли також, як і Вінниця – 10 голів. Третє місце в цій групі, за командою ДЮСШ в/о м. Калинівка.

   Якщо в групі «А» боротьба за 1 і 2 місця була дуже напружена, то в групі «В» впевнену перемогу отримала команда ДЮСШ «Авангард» м. Калинівка – 12 голів. Другою командою в цій групі стали футболісти ДЮСШ Бар – 9 голів.

   Всім глядачам також сподобалася команда «Олімпієць» (Житомир), якій зовсім трішки не вистачило, щоб потрапити в кращу четвірку.

   Під час гри за 5 та 6 місце з командою ДЮСШ в/о міста Калинівка житомирські спортсмени впевнено перемогли цю команду, посівши 5 місце. За 3 і 4 місця футболісти з Бердичева влаштували розгром юним спортсменам з м. Бар 9:2 (6:0), впевнено виборовши третє місце.

   Зате головний фінал приніс задоволення всім, тому що зустрілися дві кращі команди цього турніру: ДЮСШ «Авангард» Калинівка і перша команда «Прем’єр-Нива» (Вінниця). Не дивлячись на перевагу в рості деяких калинівських футболістів, юні вінницькі спортсмени компенсували це швидкісними атаками, не використавши декілька гольових моментів. Те ж саме було у господарів цього турніру.

   Якщо весь перший тайм домінували калинівські футболісти (2:0), то в другому – ініціатива була на стороні спортсменів з Вінниці, які забили один гол. Команда ДЮСШ «Авангард» Калинівка в напруженій і рівній боротьбі, виграли з рахунком 2:1 (2:0) у юних вінницьких футболістів.

   Кращим гравцем всього турніру був Олександр Шамро (Авангард) Калинівка (тренер Валерій Катальчук).

   Кращим молодим гравцем був вихованець Сергія Рабцуна – футболіст Антоній Власов. Кращим центральним захисником став Костянтин Марчук з «Олімпійця» м. Житомира (тренер Олександр Ульченко). Кращим напівзахисником турніру визнали Владислава Крамара (ДЮСШ Бердичів) (тренер Ігор Шумило). В номінації «кращий нападник» став юний футболіст ДЮСШ м Бар – Ростислав Гуршал (тренер Микола Панасюк).

   Прийшлося викладатися на всі сто і суддям у ці спекотні дні. Головному організатору цього турніру Сергію Рабцуну (Калинівка), Олексію Пивовару (Калинівка) і Геннадію Марчуку (Калинівка). Тому що юні футболісти показали по справжньому дорослий футбол, де будь-яка помилка судді могла дорого коштувати кожній команді.

   На урочисте закриття представник фонду Вадима Нестерчука Лілія Соболь вручила всім призерам і кращим футболістам гарні Кубки, медалі і грамоти.

   Головний організатор цього турніру Сергій Рабцун подякував за допомогу у проведенні заходу народному депутату України Юрчишину П. В., керівництву м.Калинівка та Калинівського району.

   Головним спонсором турніру стали ТОВ «Оптіма-Лізинг» (Sixt Ukraine) – Лілія Соболь, інформаційним спонсором – депутат Калинівської районної ради Наум Щерб.

   Після закінчення урочистого закриття традиційного пам’ятного турніру, всі команди, тренера і гості дружно кричали декілька разів: «До зустрічі у 2020 році на цьому турнірі» – це було справжнє футбольне свято, не дивлячись на важку спеку.

Володимир Сімачов,
член АСЖУ

SHARE